4 Mart 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

2023 YILINDA DA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

2022 yılında hayata geçirdikleri yatırımları ve 2023 yılına dair hedeflerini konuştuğumuz Galata Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Vittorio Zagaia, öncelikli hedeflerinin şirketlerini her daim sağlam adımlarla ileri götürmek olduğunu ifade etti.

Galata Taşımacılık olarak faaliyetleriniz çerçevesinde 2022 yılını nasıl geçirdiniz, 2023 yılı hedef ve yatırımlarınız konusunda okurlarımızı bilgilendirir misiniz?

Senenin ilk çeyreğinde planladığımız bütçeye paralel ve üzerinde rakamlara ulaşmamız neticesinde bir dizi yatırımı erkene alma çalışmalarını başlatmıştık. İzmir ve Bursa şubelerinden sonra Mersin’de ofisimizi kurarak yatırımlarımıza devam ettik. 2022 yılı ikinci yarısında ise Ankara lojistik depomuzu kurarak müşterilerimize daha da yakın olmaya çalıştık. Kurulduğumuz ilk günden bu yana müşterilerine her zaman çözüm üreten bir yapıya sahip olduk. Covid-19 süresince yatırımını yaptığımız depolama altyapımız ve intermodal taşımacılık departmanı ile beraberinde gelen 45”PW HC konteynerlerimize ek yeni siparişler verdik. Aynı zamanda şirketimize yeni çekici ve swap body dorseler dahil ettik. Kurulduğumuz günden bu yana olduğu gibi, bizim için öncelikli hedef, şirketimizi her daim sağlam adımlarla ileriye götürmektir. Bunun temelinde de gerçekçi hedefler ile minimum risk almak yatıyor. 2023 senesi için öncelikli hedefimiz 45”PW intermodal konteyner yatırımımızı devam ettirerek ekipman sayımızı artırmak. Bununla beraber; İstanbul, Bursa, Ankara ve İzmir’den sonra Mersin’de de lojistik depomuzu hayata geçirmek var. Hedefimiz bu ekipman parkurumuzu kısa zamanda büyütmek.

Düzenli parsiyel taşımacılık hizmeti verdiğiniz ülkeler hangileri, yeni destinasyonlarınız hangi noktalarda olacak?

Şu anda karayolunda 2’si Kuzey Afrika olmak üzere toplamda 21 ülkeye düzenli parsiyel taşımacılık hizmeti veriyoruz. Bunları belirtmek gerekirse Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fas, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Letonya, Litvanya, Norveç, Polonya, Portekiz , Romanya ve Tunus var. Karayolunda parsiyel taşımacılık ağımıza yeni ülkeleri de 2023 yılında ekliyor olacağız. Öte yandan hava ve denizyolu taşımacılığında ise global acente ağımız sayesinde ciddi bir kapsama alanımız var, bu iki taşıma moduna ciddi yatırım yapıyoruz. Son olarak 2022 yılında kurduğumuz Afrika Ticaret Departmanı ile bu kıtada da varlığımızı artırma hedefimiz var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir