Ana içeriğe atla

bridgestone

Bilişim & Yazılım

PLATİN BİLİŞİM’DEN 2022 SİBER GÜVENLİK TREND RAPORU

14.01.2022 - 13:07

 Platin Bilişim Fusion SOC Güvenlik Operasyonları Merkezi uzmanları, 2022 yılına ait siber tehdit ve veri güvenliği trendlerini raporladı. Platin Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Yener Yanç’ın verdiği bilgiye göre, BT altyapısının en zayıf halkası konumundaki şirket çalışanları, gelişen yeni teknolojilere rağmen siber savunmada en büyük tehdit olmaya devam edecek.

BİLİŞİM SUÇLARIYLA MÜCADELE İÇİN DOĞRU ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ

14.01.2022 - 11:46

 Kurumsal güvenlik çözümleri ve hizmetleriyle müşterilerinin, bilişim suçları sonucunda ortaya çıkan güvenlik endişesini minimuma indirmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak için çalışmalarını yürüten SRT Cyber Bilişim ve Güvenlik Sistemleri adına firma sahibi Ünal Kılınç ile söyleşi gerçekleştirdik.
 

GLOBAL VE ULUSAL MÜŞTERİLERİMİZİN DİJİTAL PARTNERİYİZ

14.01.2022 - 11:41

 Farklı sektörlerdeki müşterilerine sunduğu kurumsal çözümlerle global ve ulusal ölçekte müşterilerin dijital partnerliğini üstlenen Heraklet Bilişim Teknolojileri; Gravita, Atlas ve TextLAB yazılımları ve Skyron Firewall cihazı ile kullanıcılarına yüksek teknoloji sunuyor. Firma adına Yönetim Kurulu Üyesi Sema Demir Toktaş ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Toktaş, Heraklet Bilişim Teknolojileri’nin çalışmalarından söz etti.

EDM BİLİŞİM E-DÖNÜŞÜM'DE LİDER

17.12.2021 - 11:18

  E-Dönüşüm hakkında en merak edilen soruları Türkiye’nin lider E-Dönüşüm markası EDM Bilişim’in İcra Kurulu Başkanı Özcan Ermiş, değerli Hizmetix okurları için cevapladı.

YILBAŞI ÖNCESİ HEDİYE KARTI DOLANDIRICILARINA DİKKAT

10.12.2021 - 13:36

Siber güvenlikte dünya lideri olan ESET, yaklaşan yılbaşı alışverişlerini göz önüne alarak online alışverişte dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Özellikle popülerliği artan hediye kartlarına dikkat çekerek siber suçluların kullanabileceği yöntemleri inceledi. 

TÜRKİYE’DEKİ KOBİ’LERİN YÜZDE 35’İ, ÇALIŞANLARININ İŞİNİ KORUMAYA DEVAM ETTİ

11.10.2021 - 18:21

Pandeminin başlangıcında KOBİ’lerin karşılaştığı zorluklara odaklanan Kaspersky araştırması, Türkiye’deki KOBİ’lerin %35’inin çalışanlarının işlerini korumayı en büyük öncelik olarak gördüklerini ortaya koydu. En büyük zorluk ise, bu yeni koşullar altında işlerin sorunsuz yürümesini sağlamak için yeni teknolojilerin hayata geçirilmesiydi (%60).

TÜRKİYE’DE SUNDUĞU TARAMA HİZMETİYLE IRON MOUNTAIN, DİJİTALLEŞME YOLCULUKLARINDA MÜŞTERİLERİNİN HER ZAMAN YANINDA

11.10.2021 - 18:18

Iron Mountain Gelişen Pazarlar Başkan Yardımcısı, Türkiye & BAE Genel Müdürü Cenker Özhelvacı, bilgi yönetimi ve arşiv hizmetleri alanındaki hedeflerini “Müşterilerimize rekabet avantajı yaratacak hizmet ve ürünlerimizle en güvenilir iş ortağı olmaya devam edeceğiz” sözleriyle özetledi. Özhelvacı; Türkiye’de hizmet veren Tarama Merkezi’ni, bilgi yönetimi ve arşiv hizmetleri alanında sundukları dijital dönüşüm çözümlerini ve gelecek dönem planlarını anlattı. 

E-DÖNÜŞÜMDE EDM FARKI

11.10.2021 - 18:16

EDM Bilişim'de, 450+ ERP ve muhasebe programı ile anlaşmalı olan EDM ayrıcalığıyla ERP sistemi ve muhasebe programı içinden oluşturduğunuz faturalar, irsaliyeler, makbuzlar ve biletler otomatik olarak muhatabına gönderilir. Gelen faturalarınız ise ERP ve Muhasebe Programınızın cari ve stoklarına otomatik işlenerek müşavirinizin programına otomatik olarak aktarılır.

BİLİŞİM SEKTÖRÜNÜN 2020 YILDIZLARI BELİRLENDİ

09.09.2021 - 16:09

Bilişim dünyasının bir yıl boyunca heyecanla beklediği, sektörün teknolojilerini geliştiren ve çözümler üreten şirketlerin yer aldığı “Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması Bilişim 500”ün sonuçları açıklandı. 

BAKIRLI: KVK NOKTASINDA EN ÖNEMLİ KONU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLAMAKTIR

07.09.2021 - 17:41

2010 yılında 5982 sayılı Kanunla yapılan değişiklik ile Anayasanın özel hayatın gizliliğini düzenleyen 20. maddesine “Herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir. Bu hak; kişinin kendisiyle ilgili kişisel veriler hakkında bilgilendirilme, bu verilere erişme, bunların düzeltilmesini veya silinmesini talep etme ve amaçları doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını öğrenmeyi de kapsar. Kişisel veriler, ancak kanunda öngörülen hallerde veya kişinin açık rızasıyla işlenebilir. Kişisel verilerin korunmasına ilişkin esas ve usuller kanunla düzenlenir.” hükmü eklenerek, kişilerin kişisel verilerinin korunması hakkının kapsamı belirlenmiştir. KVKK alanındaki çözümlerini ve hizmet kapsamlarını İdea Proje Danışmanlık Eş Genel Müdürü Gülşah Bakırlı ile konuştuk.

Subscribe to Bilişim & Yazılım

dfs

Yukarı