15 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Tesis Yönetimi

ASSA ABLOY, Türkiye’de artık “üretici” kimliğiyle de yer alıyor

Ürünleriyle her gün dünya çapında milyarlarca insanın erişimini sağlayan ASSA ABLOY, Türkiye yatırımlarına hız veriyor. 2022 yılı içinde VHS Kapı ve Pencere Sistemleri ve Silivri’deki fabrikalarının şirket bünyesine dahil olması ile ASSA ABLOY’un Türkiye’de artık üretici kimliğiyle de var olduğunu ifade eden ASSA ABLOY Ülke Müdürü Mahmut Çodur ile Ekim sayımızda bir araya gelerek yeni yatırımlarını ve Türkiye dışında genişleyen yetki alanlarını konuştuk.

Dünyanın dört bir yanında insanlara erişime açık bir hayat sunan ASSA ABLOY’un iş ortağı olduğu müşterilerine özel çözümlerinden bahseder misiniz, müşteri portföyünsektörler yer alıyor?

Müşteri portföyümüz aslında çok geniş. ASSA ABLOY’u Kilitleme Sistemleri iş kolunda düşündüğümüzde; müteahhitler, proje yöneticileri, mimarlar, tesis yöneticileri, mülk sahipleri gibi birçok paydaşın iş ortaklarımız arasında yer aldığını görüyoruz. ASSA ABLOY’un B2B ürün ve marka portföyünün genişliğinin yanı sıra, Yale ve Mul-T-Lock gibi son kullanıcıya doğrudan ulaşan önemli markaları da bulunuyor. Ürünlerimizle, her gün dünya çapında milyarlarca insanın erişimini sağlıyoruz. Konutlardan sağlık yapılarına, ofislerden endüstri tesislerine kadar birçok farklı yerde; kartınızı okuttuğunuzda, bir kilidi çevirdiğinizde veya otomatik bir kapıdan geçtiğinizde mutlaka ASSA ABLOY ile karşılaşırsınız.

Entegre güvenlik çözümlerinizde teknolojinin rolü nedir, ASSA ABLOY olarak ürünlerinizde en önem verdiğiniz unsurlar nelerdir?

Üretimde tasarım, bizim için en önemli noktalardan biridir. Tasarım, yalnızca ASSA ABLOY Grubu bir arada tutmak için değil; aynı zamanda şirket içinde, farklı geçmişlere sahip birçok markanın birleşimindeki estetiği yansıtmak için de önemli. Kapılarda ve kapılara dair her donanımda aynı estetiği ve hissi yansıtmayı istiyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz.

Diğer önemli bir nokta; şirketimizin ve markalarımızın yenilikçi ve sürdürülebilir olması. Ürünlerimizin her zaman en son teknolojiye ayak uydurabilmesi ve geçişleri en kolay ve esnek şekilde sağlayabilmesi için sürekli olarak AR-GE çalışmaları yapmaktayız. Sürdürülebilirlik, bu çalışmalar sırasında ASSA ABLOY’un en önemli odaklarından biri. Üretim süreçlerimizde sürdürülebilirlik hedeflerine, tüm ürünlerimizde sürdürülebilir malzemelerin kullanımına ve yeşil binalara katkı sağlamaya özen gösteriyoruz. Türkiye’nin daha iyi bir geleceğe taşınması yönünde yapılacak çalışmalar hayata geçirilirken ya da planlanırken siz ASSA ABLOY Türkiye olarak nasıl bir gelecek projeksiyonu üzerinde duruyorsunuz? ASSA ABLOY Türkiye yapılanmasını gün geçtikçe büyütüyor ve Türkiye yatırımlarına hız veriyor. 2022 yılı içinde VHS Kapı ve Pencere Sistemleri’nin ve Silivri’deki fabrikamızın şirketimiz bünyesine dahil olması ile Türkiye’de artık “üretici” kimliğimizle de varız. Ekim 2023 itibariyle bölge yapılanmamızda meydana gelen değişiklik ile yetki alanımızı Türkiye sınırları dışında; Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan ülkelerine genişletiyoruz. Kafkas ülkeleri ve Orta Asya ülkelerinde de faaliyetlerimiz artarak sürecek.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Coğrafi olarak yüksek güvenlik gereksinimlerine sahip bir bölgede faaliyet gösteriyoruz. Bu nedenle, iş ortaklarımızla birlikte yenilikçi güvenlik çözümleri sunarak büyümeye devam edeceğimize olan inancımız tam. Bu doğrultuda, ekibimizi genişleterek 2024 yılına yönelik hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Üretim ve satış alanında bu yılın son çeyreği ve önümüzdeki yıl boyunca toplamda yaklaşık 100 yeni istihdam sağlayacak yatırımlar planlıyoruz. Güvenli bir gelecek, birlikte güçlü adımlarla inşa edilecek. 100. yıl ve sonrası için aydınlık ve güvenli günler diliyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin kutlu yıl dönümünü gönülden tebrik ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir