28 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Kapak

Bozgeyik Holding, 2023 yılında sektöre yön veren yatırımlar gerçekleştirdi

2014 yılında Gaziantep’te 15 metrekarelik bir dükkanda başlayan serüvenini, son olarak bünyesine kattığı Tepe Hijyen A.Ş. ve Ertuğrul Temizlik LTD. ŞTİ. ile birlikte başarılarla dolu bir hikayeye dönüştüren Bozgeyik Holding; deterjandan dezenfektana, kağıttan maskeye, çöp poşetine ve kullan at ambalaj ürünlerine kadar geniş bir yelpazede ürün grubunun tedarikçiliğini yaparken elde ettiği tecrübelerle üretici kimliğini de geliştirdi. Hizmetix olarak yeni yılın ilk sayısında kapak konuğumuz olarak dergimizde ağırladığımız Bozgeyik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Bozgeyik ile hem temizlik sektöründeki yatırımlarını hem de bu yatırımların turizm sektörüyle olan ilişkisini konuştuk.

Hizmetix okurları için Bozgeyik Holding’i anlatır mısınız, hangi sektörler holding çatınız altında yer alıyor?

Bozgeyik Holding; cesarete sırtını dayayıp, doğruluk içerisinde azimli bir şekilde çalışıldığında her şeyin hayal edildiği gibi olacağının göstergesidir. Bozgeyik Holding, 2014 yılında memleketim olan Gaziantep’te bulunan 15 metrekarelik Mercan Bakkaliyesi’nden çıkmış olduğumuz zorlu bir yolculukla başlayıp, Akdeniz’in serin sularına yanaşmamıza kadar birçok zorluklarla dolu bir emek hikayesinin meyvesidir.

Yolculuğumuza Gaziantep Yeditepe Mahallesi’nin isminden esinlenerek hayal ettiğimiz, kamu kurum ve kuruluşlarının tedarikçisi olmayı hedefleyerek Tepe Kurumsal Endüstriyel Temizlik Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak başladık.

Türkiye geneli kamu ihalelerine iştirak ederek, kurumsal tedarik ve hijyen ürünleri üzerine Türkiye’nin 81 ilinde binlerce hastane, yurt binası, spor kompleksi, okullar, huzur evleri, çocuk yuvaları gibi kurum kuruluşlara hizmet vererek, binbir emekle elde ettiğimiz Türkiye’nin tedarikçisi ünvanını yılladır elimizde bulunduruyoruz.

Ankara’da 3000 metrekarelik alanda yer alan Tepe Hijyen A.Ş ile “Türkiye’nin Deterjan Fabrikası” ünvanını almak için kimyasal temizlik ürünleri fabrikası ve yine aynı sektörde birbirini tamamlayan Tepe Selüloz A.Ş ile İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde de “Türkiye’nin Kağıt Fabrikası” ünvanını almak için endüstriyel Kağıt Ürünleri Fabrikası’nın açılışını gerçekleştirdik. Deterjandan dezenfektana, kağıttan maskeye, çöp poşetine ve kullan at ambalaj ürünlerine kadar geniş bir yelpazede ürün grubunun tedarikçiliğini yaparken elde ettiğimiz tecrübelerle üretici kimliğimiz oluşmaya başladı.

2023 yılı genelinde firma olarak hayata geçirdiğiniz yatırım ve projeleriniz neler oldu? Ekonomik dalgalanmalar yatırımlarınızı nasıl etkiledi? Sürdürülebilirlik ve verimlilik odağında nasıl bir vizyon geliştirdiniz?

Uzun yıllardır ticaretin her kademesinde edindiğimiz tecrübe ve kazanımlar ile “üretirsek var oluruz, üretmezsek yok oluruz” sözünü hayat felsefesi haline getirmiş olan firmamız, 2023 yılında üretim alanında ciddi yatırımlar yaparak kendi deterjan ve kağıt fabrikalarını açmıştır. Bozgeyik Holding, ülkemizin içinde bulunduğu ve ekonomik darboğazdan geçtiği bugünlerde çalışmalarına hız kesmeden devam etmiştir ve edecektir. Krizi fırsata çevirmek gibi manevraları çok iyi bir şekilde kullanarak hız kesmeden yatırımlarına devam eden şirketimiz, iş ortaklığı yaptığımız birçok firmayla beraber bu kriz döneminden büyüyerek çıkmıştır.

Endüstriyel temizlik ürünleri tedarikçisi ve üreticisi konumunda bulunan bir şirket olarak temizlik sektörünün ekonomisini göz önünde bulundurduğumuzda Bozgeyik Holding olarak sektördeki ekonomik hacminiz nedir?

Endüstriyel temizlik sektörünün liderliğini ve Türkiye’nin tedarikçisi ünvanını elinde bulunduran Tepe Kurumsal A.Ş. ile uzun yıllara dayanan sektörel tecrübemle birlikte temizlik sektöründe birçok projeyi başarılı bir şekilde yürüttük. Bozgeyik Holding, bünyesinde yer alan tüm iştirakleri ile birlikte yaklaşık 1 milyar TL ciro hacmine ulaşmıştır.

Üretimini gerçekleştirdiğiniz endüstriyel temizlik ürünlerinizi hangi sektörlerden müşterilerle buluşturuyorsunuz, ürün gamınız ve müşteri portföyünüzden bahseder misiniz?

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarını karşılayan firmamız, 2023 yılının son çeyreğinde sektörün en eski firmalarından Ertuğrul Temizlik LTD. ŞTİ.’yi bünyesine katmıştır. Kamusal ve kurumsal alandan elde ettiğimiz tecrübelerimizle birlikte Ertuğrul Temizlik markamız üzerinden turizm bölgesinde bulunan turistik tesislerin temizlik, hijyen ve ambalaj kullan at ürünlerini profesyonel, ekonomik, hızlı bir biçimde, üretimden aldığımız güç ve esneklik ile sektördeki liderlik koltuğuna kısa sürede oturacağından emin bir şekilde turizm bölgesine giriş yaptık.

Bu sene 34’üncüsü düzenlenen ve sektör adına çok önemli bir fuar olan ANFAŞ 34. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı’na “ana sponsor” olarak sektörün temsiliyeti açısından tecrübelerimizi paylaşmak adına yerimizi aldık.

Kurumsal işletmelerin temizlik ürünleri satın alma eğilimlerine sizler nasıl karşılık veriyorsunuz?

Öncelikle hizmetin aksamaması gereken bu alanda Antalya’da yer alan 3000 metrekarelik depomuzda sektörün taleplerini karşılamak adına güçlü bir stok ile hizmet vermeye başladık. Uzman kadromuz, bölge müdürümüz, satış müdürümüz, satış destek ekibimiz ve acil durumlara karşı geliştirdiğimiz 7 gün 24 saat hizmet verecek olan acil tedarik ve teslimat ekibimizle hızlı, özenli ve özverili bir şekilde hizmet vermeyi planlıyoruz.

2023 yılının Ocak-Ekim döneminde 50 milyonu aşkın turistin ziyaret ettiği ülkemizde turizm sektörünün hijyen hacmi konusunda neler söylersiniz, Bozgeyik Holding’in turizm sektörüyle nasıl bir paydaşlığı bulunuyor?

Hitap ettiğimiz bölgenin hijyen hacmi çok büyük ve bizlerin de bu nedenle çok çeşitli ürünleri bünyemizde bulundurmamız gerekmektedir. 2023 yılında layıkıyla ağırladığımız misafirlerin 2024 yılında da dünyanın turizm cenneti ünvanını elinde bulunduran güzel şehrimiz Antalya’yı yeniden ziyaret edeceğini düşünüyoruz. Biz de bu bağlamda alacağımız sorumlulukların farkındayız. Ertuğrul Temizlik olarak sektöre hizmet verirken, Bozgeyik Holding iştirakleri ile güç birliği yapılacak. BLL Lojistik A.Ş’nin bünyesinde bulundurduğu tır, kamyon ve kamyonetlerden oluşan araç filomuz ile sorunsuz bir şekilde hizmet edeceğiz.

2024 yılında alacağınız aksiyonlar neler olacak, hangi strateji ve hedeflerle yatırımlarınızı şekillendireceksiniz?

2024 yılındaki düşüncelerimizi çok kısa bir şekilde şöyle özetleyebilirim:

Ertuğrul Temizlik, 28 yıldır bölgeye hakkıyla hizmet vermiştir. Yeni, genç, dinamik yönetim kadrosu ve Tepe Kurumsal A.Ş’nin destekleriyle birlikte; arasında dünyanın önde gelen otellerinin bulunduğu Antalya başta olmak üzere, “Doğasında Hizmet Var” sloganımızla bu büyük tesisleri referanslarımız arasına katmak için hizmet edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

2024 yılının ülkemize, insanlığa ve tüm dünyaya barış, sağlık ve huzur getirmesini temenni ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir