30 Kasım 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

Can Kargo ile B2B dağıtım ve kargo servislerimiz elinizin altında

Taşımacılık alanında mükemmelliği hedefleyerek müşterilerine değer katmayı amaçlayan Can Kargo, sahip olduğu vizyonuyla lojistik sektöründe fark yaratmaya devam ediyor. Can Kargo Genel Müdür Yardımcısı Ömer Gövdeli ile bir araya geldiğimiz Ekim sayımızda B2B dağıtım ve kargo servisleriyle ilgili detaylı bilgileri okurlarımız için aktaran Gövdeli, yıl içerisinde hayata geçirdikleri projelerden de bahsetti.

Can Kargo ağırlıklı olarak hangi sektörlerden müşterilerin tedarik zinciri süreçlerinde fark yaratan hizmetler sunuyor?

Can Kargo olarak; otomotiv ve yedek parça, savunma sanayi, endüstriyel ürünler, elektrik elektronik ürünler, ambalaj ve plastik, metal ve hırdavat gibi farklı sektörlerden birçok müşterimize özveriyle B2B dağıtım ve kargo hizmeti sunuyoruz. Her müşterinin ihtiyaçlarına odaklanarak, A plus hizmeti sunmayı ilke ediniyoruz. Bu minvalde, her ölçekte iş yapan müşterilerimize hizmet veriyoruz. Ayrıca, üretim firmalarından lojistik sektöründe faaliyet gösteren ancak yurt içi parsiyel dağıtım ağına sahip olmayan iş ortaklarına da yurt içi dağıtım ve toplama hizmetleri sunuyoruz.

Dijital arşivimiz ile evrak yönetiminin kritik bir unsur olduğu iş dünyasında, hızlı işlem süreçleri ve kolay erişim sağlamaktayız. Teslimatın zamanında ve güvenli yapılmasının yanı sıra, teslimatın belgelendirilmesi de bizim için büyük bir önceliktir.

Can Kargo olarak, teslimattan hemen sonra ıslak imzalı teslimat evraklarını anlık olarak online takip sistemimize yükleyerek müşterilerimize anlık erişim sağlıyoruz. Dijital arşivimizin, tüm bölgelerimizde aktif olarak kullanıldığı ve evraklarımızın anlık olarak sisteme yüklenme oranının aylık %99.6 olduğu bir başarıya imza atmış bulunmaktayız. Can Kargo, taşımacılık alanında mükemmelliği hedeflemekte ve müşterilerimize değer katmayı amaçlamaktadır. Bu vizyonumuzla sektörde fark yaratmaya devam ediyoruz.

Teknoloji her alanda olduğu gibi lojistik sektörünün de gelişimini hızlandırırken, firmaların da hizmetlerinde fark yaratacağı önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Can Kargo olarak hizmetlerinizde teknolojiye ne oranda yer veriyorsunuz, bu alandaki çalışmalarınız nedir?

Can Kargo olarak, teknolojik altyapı ve AR-GE çalışmalarına büyük bir öncelik vererek müşterilere en yenilikçi hizmetleri sunmayı hedeflemekteyiz.

Sunduğumuz en büyük avantajlarımızdan biri, müşterilerimizin web sitemiz aracılığıyla aşağıda belirtilen birçok işlemi hızlı ve kolay bir şekilde online olarak gerçekleştirebilmesidir. Müşterilerimiz, kullanıcı adı ve şifreleriyle online platformumuzu kullanarak kargolarıyla ilgili işlemleri kolayca yapabilirler. Ücret hesaplama, teslimat süreçleri, kurye çağırma, kargo takibi, ıslak imzalı teslimat evraklarını görüntüleme, cari hesaplarına erişim ve ödemelerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirler. Ayrıca, ödemelerini kredi kartlarıyla vade farksız üç taksit seçeneği de sunulur. Mobil uygulamamız ve web sitemiz aracılığıyla müşterilerimiz kargolarının alım sürecinden teslimat sürecine kadar olan tüm aşamalarını kolayca takip edebilirler. Bu sayede, taşımacılık deneyimlerini daha hızlı, kolay ve şeffaf hale getiriyoruz. Teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak müşterilerimize daha iyi bir taşımacılık deneyimi sunmaya devam ediyoruz.

Sürdürülebilir ve yeşil lojistiğin öneminin giderek arttığı günümüzde Can Kargo’nun bu bağlamda aldığı aksiyonlar neler oldu?

Can Kargo, yeşil lojistik çerçevesinde, İSO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri belgesi ile çevre dostu bir yaklaşım benimseyerek sektörde öncü firmalardan biri olmuştur. Sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyor, çevre dostu ambalajları tercih ederek plastik kullanımını azaltıyoruz. Araç filomuzu, Avrupa Birliği emisyon standartlarına uyumlu Euro6 egzoz emisyon standartlarına sahip ve çevreye daha duyarlı araçlarla güncelliyoruz ve çevresel sürdürülebilirliği destekliyoruz.

2023 yılının son çeyreğine yaklaşırken yılın bu zamana kadarki sürecinde Can Kargo nasıl bir performans sergiledi, yıl sonu hedeflerinize ulaşma konusunda yıl içinde hangi adımları tamamladınız?

2023 yılının son çeyreğine yaklaşırken, büyük bir memnuniyetle büyüme hedeflerimize sağlam adımlarla ilerliyoruz. Her ay %10 büyüme hedefimize ilerlerken, İzmir Transfer Merkezi’ni 1000 m2 kapalı ve 500 m2 açık alanla daha büyük ve modernize ederek yeniden hayata geçirdik. Aynı dönemde Eskişehir ve Balıkesir bölge müdürlüklerimiz de daha büyük kapasiteli transfer merkezleri ile hizmete başladı. Filomuza, şehirlerarası ana hat araçlarımıza ek olarak 4 özmal tır daha ekledik. Ek olarak, bölge müdürlüklerimize hizmet vermek üzere 16 özmal binek otomobil ve 12 özmal kamyonu da filomuza katarak büyümemize paralel olarak hizmet kalitemizi de artırmaya devam ediyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Can Kargo olarak, endüstriyel ürünlerden otomotiv ve yedek parça ürünlerine, elektrik elektronik ürünlerinden kozmetik ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesini taşıyoruz. Kimyasal madde taşımacılığı şu anki faaliyetlerimizin dışında olup, ADR taşımacılığı için gereken belgelere ve özmal araçlara sahibiz. Ayrıca, Can Kargo markası altında ADR’li parsiyel taşımacılık hizmetlerini başlatma çalışmalarımız devam ediyor. İlk adımlarımızı İstanbul-İzmir, İstanbul-Ankara ve İstanbul Bursa hatlarında atarak ADR’li parsiyel taşımacılığı sunmaya hazırlanıyoruz. Bizi tercih eden tüm müşterilerimiz için tedarik zinciri süreçlerinde fark yaratan ve vazgeçilmeyen iş ortağı olmak için çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir