28 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik Son Dakika

CEVA, 2024’te Dunapack Packaging’a ait 19 bin ton oluklu mukavva taşıyacak

Yüzde 100 çevreci ve geri dönüştürülebilir kalıplanmış selülozik ambalaj malzemeleri tasarımı, üretimi ve satışı konusunda faaliyet gösteren Dunapack Packaging, CEVA Lojistik ile iş birliğine devam kararı verdi.

Viyol olarak adlandırılan, başta yumurta ve sebze-meyve sektörü olmak üzere, ev aletleri, elektronik malzeme, tekstil, hobi, içecek ve otomotiv sektörleri için kalıplanmış selülozik ambalaj malzemeleri tasarlayan ve üreten Dunapack Packaging, Çorlu, Adana ve Eskişehir Fabrikası’ndan taşımalarını bu yıl da CEVA Lojistik ile yapmaya karar verdi.

CEVA, Dunapack Packaging için her ay Adana Fabrikası’ndan 601, Çorlu Fabrikası’ndan 1.316 ve Eskişehir Fabrikası’ndan 1.369 sefer yapacak. CEVA, bir yıl içerisinde Dunapack Packaging’a ait 19 bin ton oluklu mukavva taşıyacak.

CEVA Lojistik İş Geliştirme ve Satış Başkan Yardımcısı Murat Karadağ, “Türkiye’de günde gerçekleştirdiğimiz 1.200 sefer, yılda taşıdığımız 5,5 milyon ton ile FTL’de oldukça iddialıyız. Dunapack Packaging ile 2022 yılında başladığımız iş birliğini 2023 yılında genişlettik, 2024 yılında da devam kararı aldık. CEVA Global olarak 2050 yılına kadar emisyon oranlarında sııfıra ulaşma hedefimiz var. Çevre dostu politika ile çalışan, yüzde 100 çevreci ve geri dönüştürülebilir ürünler üreten Dunapack Packaging ile iş birliğimizin güçlenerek devam etmesi bizleri mutlu ediyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir