25 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Ekonomi Enerji Son Dakika

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KÜRESEL EKONOMİDE YAŞANAN BAZI SIKINTILARI AŞTIĞIMIZ ORTADA

Zeytinburnu Millet Bahçesi ve Buz Adası Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiye ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu Millet Bahçesi ve Buz Adası Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu.
İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:
Bugün sizlerle hasret gidermenin, hem de Zeytinburnumuza yeni bir eser kazandırmanın sevincini beraber yaşıyoruz. Açılışını yapmak üzere bir araya geldiğimiz Zeytinburnu Millet Bahçesi’nin içindeki oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, etkinlik alanlarıyla ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

Millet bahçemizin bünyesindeki Buz Adası’nın da çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız tarafından beğeni ile karşılandığına inanıyorum. Yine bu alanda hizmete sunulan Bilim Zeytinburnu tesisi de atölyeleri ve etkinlikleri ile ilçemizdeki çocuklarımızın en gözde yeri haline gelmiştir.

KÜTÜPHANEMİZ DE YER ALMAKTA

Tabi her millet bahçesi gibi burada da bir kütüphanemiz yer almaktadır. Hanımlara hitap eden spor merkezi de Buz Adası bünyesinde faaliyete geçmiştir. Bir süredir sizlere hizmet veren 5 Telsiz Millet Bahçemizin bugün resmi açılışını yapıyoruz. Millet bahçemizin ilk günden itibaren ilçemiz sakinleri tarafından sahiplenildiğini özellikle akşamları cıvıl cıvıl bir yaşam alanına dönüştüğünü görüyoruz.

İSTANBUL AŞIĞI BİR CUMHURBAŞKANINIZ OLDUĞUNU BİLİN

Fatih’in milletimize yadigarı İstanbul sadece ülkemizin değil tüm bölgenin, tüm dünyanın gözde şehridir. İstanbul başka onun için İstanbul aşığı bir Cumhurbaşkanınızın olduğunu bilin. Bu şehre yaptığımız her hizmetin her yatırımın ülkenin tamamına ve ötesine ulaşın etkilerle dönüşü olmaktadır. Bu anlayışla İstanbul’un en güzide ilçelerinden olan Zeytinburnu’nda toplu konut projelerinden millet bahçelerine kadar pek çok çalışmayı hayata geçirdik. Çırpıcı Millet Bahçemizi daha önce hizmete açmıştık. Bugün eski askeri lojmanlar bölgesindeki 5 Telsiz Millet Bahçesi’nin resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. Merkez Efendi Millet Bahçesi’nin projelendirme çalışmaları sürüyor. Toplu konutta ve kentsel dönüşümde de ilçemizde önemli adımlar attık.

MİLYONLARCA VATANDAŞI EV SAHİBİ YAPACAĞIZ

Biliyorsunuz geçtiğimiz haftalarda İlk Evim İlk İş Yerim adı ile 500 bin konut, 1 milyon arsa, 50 bin iş yeri hedefi ile yeni bir kampanya başlattık. Türkiye’ye bugüne kadar 1 milyon 170 bin sosyal konutu kazandırmış bir hükümet olarak inşallah bu kampanya ile milyonlarca vatandaşımızı ilk defa ev sahibi yapacağız.

BAY KEMAL SEN ANCAK TURİSTİK GEZİ YAPARSIN

Şunu açık söylüyorum, bu CHP bu bay Kemal, bay Kemal sen bizim Türkiye’de Türkiye dışında kazandırdığımız eserlerle ancak turistik seyahat yaparsın. Şöyle eline diline dursun 12 tane belediyen var, 13 tane belediyen büyükşehir olarak var. Sen o büyükşehirlerde ne yaptın, ne yapıyorsunuz bunu söyleyin.

TACİZ, YOLSUZLUK, YOKSULLUK…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken KİPTAŞ’ı kurdum ve İstanbulumuzla özellikle süratle ilk defa tarihinde görülmemiş konutları yaptık. Bu süreç devam ediyor. Ona siz SSK’nın hesabını sorun. SSK’nın başındayken afedersiniz çocuğumu, torunumu bilemem onu nasıl SSK’lı yaptın onun hesabını sorun. Bunların bütün hedefi kesinlikle tacizdir, yolsuzluktur, yoksulluktur.

ÇALIŞMALARI TAKİP EDİYORUZ

Ülkemizin 81 vilayetinin ve ilçelerinin her biri gibi İstanbulumuz ve Zeytinburnu’muzla bu kampanyadan hissesine düşeni alacaktır. Diğer yandan bugüne kadar yürüttüğümüz çalışmaları da titizlikle takip ediyor neticelendiriyoruz. Bu çerçevede ilçemizin Sümer Mahallesi’ndeki Sahil Park Evleri bölgesinde 2867 konut ve 151 dükkan inşa ettik. İçinde bulunduğumuz eski askeri lojmanlar bölgesindeki yapıları Başakşehir’e taşımış, yerini de ilçemiz için yeni bir nefes yeni bir hayat alanı olarak kullanılmak üzere tahsis etmiştik. İşte güzellik karşımızda.

KÜRESEL EKONOMİDE YAŞANAN SIKINTILARI AŞTIĞIMIZ ORTADA

Küresel ekonomide yaşanan bazı sıkıntıları aştığımız da ortadadır. Her geçen gün daha da iyiye gidiyoruz. Yarın da şu andaki sıkıntıları aşacağız. 

TERCİHİNİZİ ÇOK DİKKATLİ YAPMANIZI İSTİYORUM

Bu CHP nedir, çöp, çukur, çamur. 94’te geldiğimizde İstanbul böyle miydi? Bilesiniz ki yarın da bugünkü sıkıntıları aşacağız. Türkiye yüzyılını ülkemizin lokomotif şehri İstanbul ile birlikte tasarladık. 2023’te tercihinizi çok dikkatli yapmanızı istiyorum. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir