28 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik Son Dakika

DENİZ YOLU TAŞIMACILIĞINDA YATIRIMLARIMIZI ARTIRACAĞIZ

2022 yılını yüzde 215 oranında bir büyümeyle kapatan Multi Intermodal, 2023 yılında ağırlıklı olarak deniz yolu taşımacılığına yönelecek. Multi Intermodal Lojistik Operasyon Uzmanı Oğuzhan Şaşar’ı ağırladığımız Şubat sayımızda Şaşar, çevreci ve ekonomik taşıma modları arasında yer alan multimodal ve intermodal taşımacılık başta olmak üzere sundukları hizmetlerde yapacakları yenilikleri okurlarımızla paylaştı.

Multi Intermodal 2022 yılını nasıl geçirdi, yılı nasıl bir büyüme oranıyla kapattınız? 2023 yılında hayata geçireceğiniz proje ve yatırımlarınız hangi çerçevede gelişecek?

Multi Intermodal olarak 2022 yılını %215’lik bir büyüme oranıyla kapattık. Özellikle 2022 yılının başında temellerini attığımız projelerin piyasada bu şekilde karşılık bulmuş olması bizi oldukça mutlu etti ve motivasyonumuzu önemli ölçüde artırdı.

2023 yılında proje ve yatırımlarımızı deniz yolu taşımacılığı tarafında artırmak istiyoruz. Özellikle Avrupa’da nehir yolu taşımacılığında önemli projelere imza atmayı planlıyoruz. Aynı şekilde multimodal çözümler üretmek adına Karadeniz’deki deniz yolu taşımacılığının önemli bir parçası olmak istiyoruz.

Çevreci ve ekonomik taşıma modlarından olan multimodal ve intermodal taşımacılığın yaygınlaşması adına Multi Intermodal olarak nasıl bir misyon edindiniz, müşterilerinizin bu taşıma modlarını tercihlerinde etkiniz nedir?

Müşterilerimize sunduğumuz multimodal ve intermodal çözümlerle onlara sadece ekonomik değil aynı zamanda yeşil ve çevreci çözümler de sunuyoruz. Bu konuda misyonumuz ve en önemli motivasyonumuz karbon ayak izini azaltmak adına attığımız adımlardır. Bunların en önemlisi deniz yolu taşımacılığına yaptığımız yatırımlardır.

Proje ve ağır nakliye hizmetinizle müşterilerinize sektörde sunulmayan hangi avantajları sunarak öne çıkıyorsunuz?

Proje ve ağır nakliye hizmetimizde müşterilerimize sunduğumuz en büyük avantaj onların ihtiyaçlarına kolaylıkla cevap verebildiğimiz çevik hareket kabiliyetimizdir. Proje ve ağır nakliye sektöründeki hacimlere baktığımızda bu kabiliyet müşterilerimiz tarafından olumlu karşılanan ve büyümemizdeki en önemli faktörlerden biri olmuştur.

Logisticas 4.0 yazılımınızla sunduğunuz hizmetlerinizde ne tür değişiklikler yaşandı, müşterileriniz bu değişimleri hangi yönde hissetti?

Logisticas 4.0 yazılımımızla birlikte hem müşterilerimiz yüklerinin hareketlerinin her adımından haberdar oluyor hem de operasyonlarımızın bir parçası olarak hızlı ve güvenilir teslimat hizmetimize birebir şahitlik etmiş oluyor. Önümüzdeki yıl Logisticas 5.0 sürümümüzle birlikte dünya deniz yolu ticaretine entegre olmayı planlıyoruz.

Deniz yolu taşımacılığında acentelerle hayata geçirdiğiniz anlaşmalarınızla Multi Intermodal’ı hem yurt içi hem de yurt dışında sektörde nasıl bir konuma taşıdınız?

Son dönemde Karadeniz’e kıyısı bulunan ülkelerdeki acentelerle yaptığımız anlaşmalarla birlikte Avrupa’dan, özellikle Rusya ve Gürcistan’a olan taşımalarımızla bölgedeki en ekonomik ve en hızlı çözümleri sunmaya başladık. Bu şekilde Avrupa’dan doğuya olan ticaretin önemli bir ortağı olmayı amaçlıyoruz. Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir? Önümüzdeki yıllardan beklentimiz, sektörümüzde çevreci çözümlerin artması ve pandemi sonrası piyasada hâkim olan belirsizliklerin bir an önce kaybolmasıdır. Son olarak 2023 yılının sektördeki tüm paydaşlarımız için verimli geçmesini diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir