18 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

Devrimsel yakıt katkısı: FuelOx

Misyonu çevre, verimlilik ve sürdürülebilirlik üzerine kurgulanmış olan GTF Impex, çeşitli sürdürülebilirlik ve çevreci teknoloji inisiyatiflerini desteklemektedir. Kasım sayımızda bir araya geldiğimiz GTF Impex Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Margılıç, geçtiğimiz yıl GTF Impex Dış Ticaret A.Ş.’nin çevreye duyarlı ürün portföyüne FuelOx markasını da dahil ettiğini belirtti.

GTF Impex Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Margılıç FuelOx ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Giderek gündemimizde daha fazla yer alan Avrupa Yeşil Mutabakat Uyumu yolculuğunda Türk sanayicisi, çiftçisi ve hizmet sektörünün elini güçlendirecek, ülkemizin rekabet avantajlarını korumasına olanak sağlayacak bu markayı sunmaktan dolayı çok mutluyuz.”

“GTF Impex olarak Türkiye pazarına sunduğumuz ürünlerimizden biri olan FuelOx, patentli bir yakıt katalizörüdür.” diyen Margılıç, piyasada muadili bulunmayan ve patentli bir ürün olan FuelOx’un dizel ya da benzin yakıt katkısı olarak kullanılan devrimsel bir ürün olduğunu vurguladı. Yüksek bir konsantrasyona sahip FuelOx, hacminin 10 bin katı yakıta etki eder (Örneğin; 20.000 litrelik bir yakıt tankına 2 litre FuelOx önerilir). Ürün içinde piyasada sıklıkla karşılaşabilceğiniz ürünlerdeki gibi herhangi bir alkol, deterjan, vb. motora zarar verecek ek bir madde bulunmaz. Patentli formulü molekül seviyesinde yakıta etki eder. Yakıta eklediğinizde karıştırmanız gerekmez, kendisi yayılarak tüm yakıta karışır.

FuelOx nasıl etki ediyor?

FuelOx elektrik yükü ile polarize olmuş yakıt moleküllerinin birbirine üzüm salkımı gibi yapışması sonucu meydana gelen verimsiz yanmayı engeller, motorun yanma odasında yanmaya dahil olan oksijen tüm yakıt moleküllerine temas edemediği için yakıtın bir bölümü egzozdan yanmadan atılır. Bu atık içerisinde yüksek oranda çevreye zararlı maddeler bulunur. Ölçüm yapıldığında yüksek emisyon değerleri gözlenir.

FuelOx polarize olmuş moleküllerin birbirinden ayrılmasına ve yanma esnasında tamamının yanma işlemine dahil olmasına olanak sağlayan bir formuldür. FuelOx dizel yakıtın yanma sıcaklığını 93 derece, benzin yakıtının yanma sıcaklğını ise 65 dereceden daha fazla düşürür. Böylece motor daha düşük yanma ısılarında bile verimli çalışır, %60 daha az kurum ve is oluşumuna olanak sağlar.

FuelOx’un faydaları

• Yakıt sarfiyatında %7 ile %12 arasında bir verim sağlar, ekonomiktir.

• Karbon emisyonunu azaltır. > Tortu, kurum | %60 > CO2 | %20 > NO | %12 > Diğer NO –> NOx | %8 > H2S | %12,5

• Yakıt sistemini temizler, kurum oluşmasını engeller.

• Dizel partikül filtresi için Rejenerasyon ihtiyacını yarı yarıya azaltır.

• Motor yakıt sisteminde bakteri oluşumunu engeller.

• Enjeksiyon sisteminin ömrünü uzatır ve bakım sıklığını azaltır.

• Yakıta karışmış suyun depoda çökelmesine olanak sağlar, böylece kolayca tahliye edilir.

• Uzun süre sabit kalan cihazlardaki yakıtın jelleşmesini engeller.

• Depoda çok az yer kaplar, saklaması ve istiflemesi kolaydır.

Taşımacılık, madencilik ve denizcilik sektörleri ve bu sektörlerde kullanılan kamyonlar, ağır iş makinalari, otobüsler, jeneratörler, su pompaları yüksek karbon salınımı ve verimsiz yanma sebepli yüksek yakıt sarfiyatına sebep olurlar. Bu sektörlerdeki firmalar, yüksek karbon salınımı sebepli mevzuata uyum ihtiyacı, yakıt tasarrufu ihtiyacı olarak FuelOx ürünlerini kullanmaktadırlar. İşletmelerde kuıllanılan araçlar ve iş makinaları değişen yoğunlukta ve hızlarda çalışırlar, zamanlarının çoğunda kendilerine ihtiyaç duyulacak zamanı beklerler. İşin başında motorlar tam ısınmadan yüksek güç gerektiren işlerde kullanılırlar. Bu durum karbon salınımın yüksek olmasına, DPF-dizel partikül filtresinin ve enjektörlerin daha çabuk dolmasına sebep olur. FuelOx ile yakıt tam yanma ile daha fazla verim sağlar, FuelOx tarafından temizlenen yakıt sistemi ile daha düşük karbon salınımı yapar. Yakıt sisteminde sağlanan yağlanma sebepli bakım ihtiyacı azalır, maliyet tasarrufu oluşur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir