28 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

DFDS AKDENİZ İŞ BİRİMİ, INTERMODAL ÇÖZÜMLERİNİ GENİŞLETİYOR

“DFDS olarak sürdürülebilirlik vizyonuyla intermodal çözümlerimizi genişletmeye ve mevcut hizmetlerimizi güçlendirmeye devam ediyoruz.” diyen DFDS Akdeniz İş Birimi Satış, Pazarlama, İş Geliştirme ve Strateji Başkan Yardımcısı Fuat Pamukçu ile DFDS’in yeni yatırımlarını konuştuk.

DFDS Akdeniz İş Birimi olarak intermodal yatırımlarınıza odaklandığınızı görüyoruz, yatırımlarınız devam edecek mi?

Pandemi sürecinde intermodal çözümler büyük önem kazandı. Bu doğrultuda DFDS Akdeniz İş Birimi olarak feribot ve demiryolu taşımacılığını birleştiren intermodal taşımacılık çözümlerine daha fazla yatırım yapıyoruz. DFDS’nin Trieste liman terminalinden geçen tüm yük hacimlerinin yaklaşık %50’si bugün Avrupa’daki noktalara demiryolu ile taşınıyor. DFDS olarak sürdürülebilirlik vizyonuyla intermodal çözümlerimizi genişletmeye ve mevcut hizmetlerimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda primeRail ile “Ticari Yetkinlik Merkezi’nin” yanı sıra Troisdorf / Köln’de bir “Operasyonel Yetkinlik Merkezi” kurduk. Ayrıca, primeRail ve DFDS, başlangıçta Orta Avrupa’yı merkeze alan müşteri odaklılık ve zamanında güvenilir çözümler konusunda aynı değerleri paylaşıyor. Köln’de kurulan primeRail, ofis, demiryolu ve intermodal hizmet çözümleri için bir merkez haline gelecek şekilde genişletilmeye devam ediyor. Avrupa’nın geri kalanına yönelik faaliyetler de genişletilecek. DFDS / primeRail, Ekol Lojistik iş birliği ile Séte’den Köln’e yeni bir demiryolu hizmeti başlatarak şirketin intermodal operasyonlarını daha da geliştiriyor. Şirket, yakın gelecekte 3 gidiş-dönüş sefer düzenlemeyi planlıyor. DFDS / primeRail, DFDS müşterilerine Türkiye’den Köln’e alternatif bir rota ile İspanya ve Fransa’dan yeni bir kıta hattı sağlayacak. Hat, DFDS’nin Séte’yi bir ulaşım merkezi yapma stratejisini ortaya koyacak.

Yeni yatırımlarınızdan ayrıntılı olarak bahsedebilir misiniz?

27 Eylül 2022 tarihinde Yalova-Séte hattımızda 5. seferimizi müşterilerimizin hizmetine sunduk ve intermodal ağımıza bir yenisini daha ekleyerek sürdürülebilir hizmetlerimizi güçlendirdik. DFDS’in halihazırda sunduğu kapsamlı sefer ağını büyütüp genişletme stratejimizle de uyumlu olan bu hat; müşterilerimizin, hizmet sağladığımız yerlerde yaşayan kişilerin ve tabii ki işimizin gelişmesine yardımcı olacak. Akdeniz ve İngiltere’deki denizyolu faaliyetlerimizi yeni bir demiryolu hizmetiyle birleştirerek, Londra ve İstanbul arasındaki açık ara en hızlı bağlantıyı sunuyoruz. Seferler, Calais ve Séte arasında karşılıklı olarak haftada iki kez düzenlenecek. Yeni hat, DFDS’in geçtiğimiz Haziran ayında hizmete giren ve Sheerness’ten Calais’e her seferde 100’den fazla treyler veya konteyner taşıyabilen yeni refakatsiz yük hizmetlerini geliştirmek için yaptığı yatırımların son halkasını oluşturuyor. Ayrıca İtalya rotamızda haftanın her günü karşılıklı hareket eden seferlerimiz ile, Anadolu’dan gelen yükleri, Pendik ve Yalova limanlarımızdan İtalya’nın Trieste ve Bari limanlarına ayrıca Yunanistan’da Patras uğrağı ile çeşitli Avrupa şehirlerine bağlantı sağlayabiliyoruz.

Mevcut rotalarınızla müşterilerinize sunduğunuz avantajlar nelerdir?

Rotalarımız Türkiye ile Fransa, İngiltere ve İspanya’yı direkt olarak bağlayarak müşterilerimize ve mevcut DFDS ağına büyük değer katıyor. DFDS Akdeniz İş Birimi, Türkiye’nin bütün bölgelerinde faaliyet gösteren işletmelerin ve uluslararası taşımacılık firmalarının Avrupa’da Fransa, İspanya, Portekiz, İngiltere ve Kuzey Afrika pazarlarına en hızlı ve güvenli şekilde ulaşmasını sağlıyor. Türkiye ile Fransa ve İngiltere’yi direkt olarak bağlayan Fransa hattımız, Türkiye ile İngiltere arasında ro-ro ve tren hizmeti ile köprü vazifesi görüyor ve bu sayede yurt dışı pazarlarda faaliyet gösteren firmalara İngiltere pazarında daha hızlı ve sürdürülebilir rekabet imkânı yaratıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir