8 Aralık 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Enerji

DÜNYADA TEMİZ ENERJİ ÜRETİMİ VE ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNE KATKI SAĞLAYACAĞIZ

Alfa Solar Enerji, sürdürülebilir enerji projeleriyle Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük ediyor. Şirketin CEO’su Hüseyin Mertcan Karabaş, yenilenebilir enerji sektörüne yönelik tutkusu ve şirketin hedefleri hakkında açıklamada bulundu.

Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden Alfa Solar Enerji’nin CEO’su Hüseyin Mertcan Karabaş, “Alfa Solar Enerji olarak, büyüme odaklı yaklaşımımız, yüksek kalite anlayışımız ve yüksek teknolojiye sahip üretimimiz ile sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz. Şirketimizin temel hedefi ülke ekonomisine ve enerji ihtiyacımıza yerli ürünlerle maksimum verimlilikte destek olmaktır. Aynı zamanda şirket olarak, kendi elektriğini kendi üretmek isteyen yerli ve yabancı müşterileri memnun edecek ürünler ve çözümler sunmayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Güneş enerjisinin potansiyeli oldukça yüksek

Enerji sektörünün dinamikleri hakkında konuşurken Karabaş, “Yenilenebilir enerjinin önemi, son yıllarda iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine dair artan endişeler ve yaşanmakta olan enerji krizi gibi sebeplerle bir kez daha anlaşılmıştır. Birçok ülke enerji piyasasında karbonsuzlaşmayı merkezine alan ve farklı sektörleri kapsayan bir değişim ve dönüşüm süreci yaşamakta ve bu doğrultuda stratejiler oluşturmaktadır. Ülke olarak küresel piyasada ayakta kalabilmek ve rekabet edilebilirliğimizi koruyabilmek adına birçok sektör için yenilenebilir enerjiye geçiş önem kazanmaktadır. Yenilenebilir enerjiye geçişte güneş teknolojileri, kurulum kolaylığı ve maliyet avantajı bakımından yenilenebilir enerji sektörünün itici gücü haline gelmektedir. Ayrıca ülkemizin coğrafi konumu göz önüne alındığında güneş enerjisinin potansiyeli oldukça yüksektir.” diye ekledi.

Temiz enerji yatırımlarımız devam edecek

Alfa Solar Enerji’nin gelecek projeleri konusunda da bilgi veren Karabaş, “Sürdürülebilir büyüme ve getiri yaklaşımını merkezimize alarak önümüzdeki dönemlerde de temiz enerjiye olan yatırımlarımıza devam etmeyi planlıyoruz. Yeni fabrika yatırımımızı hedeflerimizin üstünde bir üretim kapasiteyle bitirerek odağımızı yurt dışına çevirdik. Yeni pazarlara girerek temiz enerji ağımızı genişletmek hedefiyle Romanya’da güneşten elektrik enerjisi üretimine (elektrik üretimi ve satışı) yoğunlaşan bir tüzel kişilik kurma kararı aldık. Böylelikle yalnızca ülkemizde değil, dünyada da temiz enerji üretimine ve enerji dönüşümüne katkı sağlamış olacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir