13 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Gastro

Eksun’dan lisanslı depoculuk alanında yeni yatırım

Eksun Gıda, sürdürülebilirlik odaklı yatırımlarına devam ediyor. Kısa süre önce Konya’da bulunan un fabrikası için 12 adet 90 tonluk silo yatırımı çalışmalarına başlayan şirketin, yeni yatırımı lisanslı depoculuk alanında oldu. Kırklareli’nde bulunan Babaeski Lisanslı Depoculuk A.Ş.’yi satın aldığını duyuran şirket, büyüme ivmesini sürdüreceğinin sinyalini verdi.

Türkiye’nin lider un üreticileri arasında yer alan Eksun Gıda, lisanslı depoculuk alanında imza attığı yatırımını Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurdu. Ticaret Bakanlığı’nın lisanslı depoculuk faaliyetlerinin desteklenmesine yönelik uyguladığı yeni düzenlemeleri, gıda sektörünü de harekete geçirdi. Sürdürülebilir faaliyetleri ile sektörün öncü firmaları arasında yer alan Eksun Gıda, Eksim Holding’in lisanslı depoculuk faaliyet belgesine sahip şirketi Babaeski Lisanslı Depoculuk A.Ş.,‘yi satın aldı. Bu satın alma ile Eksun Gıda, büyüme odaklı yatırımlarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Lisanslı depoculuğun kazanımlarından yararlanacağız

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eksim Gıda Grubu Başkanı ve Eksun Gıda Genel Müdürü Ahmet Demir, bugüne kadar belirli bir standart ve düzen içinde depolama gerçekleştirmekle beraber, lisanslı depoculuk sayesinde yeni kazanımlar elde edeceklerini belirterek, “Lisanslı depoculuk; depolama operasyonlarının, hem çağdaş hem de tam anlamıyla hukuki bir zeminde yapılmasını sağlıyor. Başta yüksek kalite, kontrol ve güvenlik protokolleri olmak üzere, malzemelerin sigortalanması, gelişmiş teknolojilerin entegresi ile depo optimizasyonu, ihtiyaca yönelik özelleştirilmiş depolama çözümleri ve daha etkin envanter yönetimi gibi avantajlar lisanslı depoculukla birlikte çok daha efektif gerçekleşiyor. Eksun Gıda olarak halka arz sürecinin ardından daha da ivme kazanan yatırım ajandamızı; yeşil enerji, yeni depo inşaları ve AR-GE çalışmalarımızla şekillendirdik. Son olarak satın aldığımız Babaeski Lisanslı Depoculuk şirketimiz ile birlikte lisanslı depoculuğun getirdiği kazanımlardan daha fazla yararlanacağız.” şeklinde konuştu.

Endüstriyel ve perakende pazarında çıta yükseliyor

Perakende ve endüstriyel alanda yaygın dağıtım ağı ile faaliyet gösterdiklerinin altını çizen Demir, “Her iki kulvar da Türkiye’nin en beğenilen ve tercih edilen marka isimleri arasında faaliyet gösteriyoruz. Gerek yatırım iştahımız gerek büyümeye odaklı çalışmalarımızı, lisanslı depoculukla birlikte daha güvenli ve kontrollü bir stoklama yapısına kavuşturacak olmanın heyecanı içindeyiz. Bu süreç, sürdürülebilirlik vizyonumuza da önemli katkılar sağlayacak.” dedi.

Depoculuk şirketinin Kırklareli’nde yatırıma hazır bir arazisinin olduğunu belirten Demir, söz konusu pay devirlerine ilişkin gerekli izinlerin alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı’na başvuru süreçlerinin başlayacağını da ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir