29 Kasım 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

EN BÜYÜK ÖZELLİĞİMİZ ALTERNATİF ÇÖZÜM YOLLARI BULMAK

Lima Logistics Karayolu Müdürü Tansel Akbulut ile Ocak sayımızda verdikleri hizmetleri, 2023 yılı hedef ve öngörülerini konuştuk. Akbulut, 2023 yılında resesyon kavramının ülkemizi etkilemeyeceğini belirterek bünyelerinde %32’lik bir artış hedeflediklerini dile getirdi.

Lima Logistics, Türkiye’de ve global pazarda hangi taşıma modları ve hizmetleriyle öne çıkıyor, sizinle en çok bütünleşen ve Lima Logistics imzasını taşıyor diyebileceğiniz hizmetleriniz hangileri?

Lima Logistics; havayolu, denizyolu, karayolu, intermodal, minivan, uluslararası hızlı kurye ve fuar modaları ile hizmetleri vermektedir. Firmamızı diğer lojisitik firmalarından ayıran en büyük özelliğimizin, alternatifler ile çözüm bulmak olduğunu söylemeliyiz. Bu tespit bizim değil, müşterilerimizden gelen olumlu yorumların içerisindedir. Bir diğer özelliğimiz ve çokça önemsediğimiz konu ise, bilgilendirmedir. Teknolojinin imkânlarını maksimum derecede kullanarak, yükün her adımını müşteri, acente ve tedarikçilerimiz ile eş zamanlı paylaşıyoruz. Özetle Lima Logistics, maliyeti ve hızı gözeterek oluşturulan alternatif taşımalar ile anında bilgilendirme en belirgin özelliğimizdir.

Lima Logistics olarak faaliyet gösterdiğiniz hizmetlerinizle 2022 yılında nasıl bir performans sergilediniz, 2023 yılına dair hedef ve yatırımlarınız nasıl bir çerçevede gelişecek?

2022 yılının ilk yarısı, beklentilerin çok çok üstünde geçti. 2022 Nisan ayında, ilk iki çeyrek hedefimizi yakalayabildik. 2021 ve 2022 yıllarını kıyasladığımızda, 2022 yılı %27‘lik bir artış gösteriyor. İntermodal, minivan sayımızdaki artış ve İstanbul ofisimize yapılacak yeni personel yatırımları ile 2023 yılı hedefimiz ise %32’lik bir artış.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Dünya ekonomisindeki belirsizlik, ülkemizde yapılacak olan seçimler birçok çevre tarafından puslu bir hava olarak görülüyor. Ben bunun tam tersine, 2023 ve sonrası için dünya ve ülkemiz ekonomisindeki belirsizliğin, resesyon beklentilerinin olmayacağına inanıyor ve sektörümüzün daha da hareketleneceğini düşünüyorum. Bunların dışında pandemi, tüm dünyada bazı sektörlerin iş hacimlerini arttırdı. Bunların en başında ise istatistiklere göre taşımacılığın geldiği görünüyor. Online alışveriş neticesinde; kurye sayısının, minivan yüklemlerinde hacmin ve talebin arttığı gerçeği ortada. Bizde, personel ve minivan taşımacılığındaki hacmimize ağırlık verdik. Yatırımlarımızı bu yönde genişlettik. Minivan kısmımızı daha da arttırmak 2 ve 3. çeyrekteki diğer hedeflerimiz arasında. Son olarak 2022, 2.çeyrek sonunda dorse yatırımına gittiğimiz malumunuz. Ana hatlarımızdan, İtaya ithalat ve ihracat parsiyel yüklemelerde kullanacağımız dorse sayısını, bu sene sonuna kadar 20’ye çıkartmayı hedefliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir