3 Aralık 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Enerji

ENERJİ SEKTÖRÜ ÇALIŞANLARI İÇİN AKREDİTE EĞİTİMLER SAĞLIYORUZ

Kaya Grubu Pazarlama Direktörü Cüneyt Uslu ile Eylül sayımız için gerçekleştirdiğimiz söyleşide Uslu, Kaya Grubu çatısı altında yer alan Kaya Training ile başta enerji sektörü olmak üzere yüksekte çalışanlara sağladıkları akredite eğitimleri okurlarımız için anlattı.

Kaya Grubu çatısı altında bulunan Kaya Training ile hangi sektörlerin sorunlarına çözüm üretiyorsunuz?

İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Avrupa’nın en büyük 2. açık eğitim sahasına sahip olan Kaya Training; yılda 10.000’den fazla kişiye yüksekte çalışma, sistem, teknik, akredite ve afet acil durum eğitimleri vermektedir. Yüksekte çalışma eğitimleri içerisinde enerji sektörü, fabrika üretim tesisleri, inşaat sektörü, iple erişim, rüzgar türbinleri ve telekom sektörü eğitimleri bulunmaktadır. Ayrıca Kaya Training, IOSH (Institution Of Occupational Safety And Health) , NSC (National Safety Council) , IRATA (Industrial Rope Access Trade Association) , GWO (Global Wınd Organisation) , NEBOSH (National Examination Board In Occupational Safety And Health) gibi kurumların uluslararası kabule sahip akredite eğitimlerini sağlamaktadır.

Enerji sektörüne dair hayata geçirdiğiniz çalışmalardan bahseder misiniz, Kaya Training olarak sektöre nasıl bir katkı sağlıyorsunuz?

Enerji sektörü için tüm enerji üretim, dağıtım firmalarına yüksekte çalışma eğitimlerini ve rüzgar türbinlerinde çalışılabilmesi için Global Wind Organisation akredite eğitimlerini sağlamaktayız.

Rüzgar enerji santrallerinin kurulum aşamasında sunduğunuz hizmetlerinizde Kaya Training’i öne çıkaran özellikler nedir, sektörde bu anlamda nasıl bir fark yaratıyorsunuz?

Global Wind Organisation (GWO), rüzgar türbini sahipleri ve üreticilerine kazasız çalışma ortamları sağlayan bir birliktir. Bu çalışma; endüstri ile ilgili kurulum, servis, rüzgar türbini jeneratörleri bakımında risk değerlendirmelerine ve fiili yaralanma / kaza istatistiklerine dayanarak hazırlanmış olup Temel Güvenlik Eğitimleri (BST) için endüstrideki talebe yönelik geliştirilmiştir. Gelişimini GWO üyeleri arasındaki işbirliğinden destek alarak sağlamıştır. Bu standart; tüm dünyada rüzgar endüstrisinde eğitim ve doğru uygulama standartlarının gelişimi, bu endüstride çalışanların sağlık ve güvenlik risklerinin azaltılması ve çalışmalar sırasında çevreye verilen zararı minimize etmek için hazırlanmıştır. Aynı zamanda Temel Güvenlik Eğitimleri için GWO tarafından önerilen rüzgar endüstrisi gerekliliklerini de açıklamaktadır. Ulusal mevzuatlar bu eğitimler için maksimum derecede gerekliliklere sahip olduğunda, eğitim sağlayıcısı, bu gereklilikleri eğitimlerine entegre etmek zorundadırlar. Kaya Training & Consulting olarak GWO Basic Safety Training eğitimlerini sağlamaktayız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Yapılan çalışmalar insan faktörü nedeniyle, herhangi bir kazanın yaşanmayacağı veya düşüşün tamamen ortadan kaldırılabileceği anlamına gelmemektedir. Vermiş olduğumuz hizmet ve ürettiğimiz ürünler ile düşüş ve düşüş sonrasında yaşanabilecek olumsuz durumların en aza indirilmesini sağlamaktayız. Bizim hizmetlerimize ve kalitemize güvenip rakip firmalar arasından tercihini bizden yana kullanan, bizleri açıldığımız günden bu yana yalnız bırakmayan iş ortaklarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Bu başarı hikayesinin yazılmasında emeği geçen, geçmişte çalışmış ve halen çalışmakta olan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir