19 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul

Lima Lojistik Yönetim Kurulu üyeleri Hamdi Bülbüldere, Vedat Çelik, Cenker Ural ve Sinan Türel’i ağırladığımız Kasım sayımızda, Fuar ve Etkinlik Lojistiği alanındaki uzmanlıklarını ve Lima Green hizmetlerinin hem ihracatçılar hem de sektörel bağlamdaki önemini konuştuk.

Öncelikle Lima Lojistik olarak Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor, başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için can veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimiz 100. yaşını geride bırakırken biz de Lima Lojistik olarak 10. yaşımızı kutluyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurulduğu günden bu yana istikrarlı ve nitelikli bir büyüme trendi yakalayan Lima Lojistik, 2023 yılında da ivmesini artırarak büyümesini sürdürdü. Özellikle Fuar ve Etkinlik Lojistiği’nde müşterilerimize hem operasyonel hem de ekonomik anlamda büyük kolaylık sağlayan ExpoCase’lerimiz, operasyonun her aşamasında müşterilerimize anlık bilgilendirme yapmamız, fuar alanlarında kendi ekibimizle bizzat sahada servis vermemiz ve hepsinden önemlisi 140 her an ulaşılabilir ve çözüm odaklı olmamız bizi hep bir adım daha ileri taşıyan faktörler oldu. İhracatçılarımız için fuarlar artık uykuları kaçıran karmaşık bir organizasyon olmaktan çıktı. Müşterilerimiz Lima Lojistik’in sunduğu Fuar ve Etkinlik Lojistiği hizmeti ile arkalarına yaslanıp çay ve kahvelerini yudumlarken, fuarda sergileyecekleri ürünler adreslerinden alınıp standlarına sorunsuz ve tam zamanında ulaşıyor, fuar bitiminde de yine aynı şekilde geri dönüyor.

Dünyanın dört bir yanında, en büyük ve en prestijli fuarlarda sadece bireysel müşterilerimiz değil, İstanbul Ticaret Odası, Uludağ İhracatçılar Birliği, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği gibi lokomotif birliklerimizin dünya çapındaki fuarlarda milli katılımın lojistik organizasyonu konusunda tercihinin Lima Lojistik olması bizler için ayrı bir onur ve gurur kaynağı.

Sektöre büyük bir katma değer sağlayan bir diğer uygulamamız ise karbon-nötr taşımacılığı mümkün kılan Lima Green hizmetimiz. Bugün bir tercih olsa da yakın gelecekte tüm dünyada bir zorunluluk haline gelecek olan “karbon denkleştirme” işlemleri için de ihracatçılarımızın hizmetindeyiz. Kendilerinin hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan, sadece bir talimat vermeleri durumunda hangi taşımacılık modunda olursa olsun, büyük-küçük tüm yükler için onlar adına karbon denkleştirme işlemini evrensel standartlara göre yapıp, tüm dünyada akredite sertifikalarını kendilerine sunuyoruz.

Bir yandan sektörde ilk ve öncü olmanın gururunu yaşarken, gelecek nesillere daha yaşanılabilir ve temiz çevre bırakmak için “ardımızda temiz bir iz” bırakıyor olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz.