4 Mart 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Kapak

İHRACATTA DA ENDÜSTRİYEL MUTFAKTA BİZ VARIZ

70 yılı aşkın süredir teknolojik olanakları, donanımlı kadrosu, tasarım ve üretim becerisi ile endüstriyel mutfak sektöründe faaliyetlerini sürdüren Bilgeinox, uluslararası bilgi birikimini farklı iş alanları ve müşterilerde kullanarak, ürün çeşitliliği ile sektöre yön veriyor.

Geleceğe yönelik belirlediğimiz politika ve stratejilerimizle dünya şirketi olma yolunda ilerliyoruz

Bilgeinox olarak %50 kapasitemizi arttırmak, termin tarihlerimizi iyileştirmek ve ihracatımızı arttırmak adına yatırımlarımıza devam ediyoruz. Derin Çekme Paslanmaz Çelik Parlak Tavlama Fırını; derin çekme paslanmaz çelik iş parçasının ara tavlama işlemine tabi tutulması için uygun bir fırındır. Bu fırın, iş parçasının bir konveyör bant üzerinde ön ısıtma bölgesinden, ısıtma bölgesinden, yüksek sıcaklık bölgesinden ve soğutma bölgesinden geçirilerek hafi fl etildiği sürekli bir üretim hattı oluşturmaktadır. Tüm bu süreç koruyucu bir atmosferde gerçekleştirilmektedir. Bu fırında işlenen ürünler yüksek bir kaliteye sahip olmakta, az miktarda deformasyona uğramakta, seri üretime uygun bir yüzey parlaklığına kavuşmaktadır. 600 mm yüksekliğe kadar ürünler tavlanabilmektedir CNC makine kalıp işleme atölyemiz ile yeni derin çekme paslanmaz çelik parlak tavlama fırını ile üstün üretim kapasitemizle üretimimize devam ediyoruz. Artarak yükselen ihracatımızla Türk ekonomisine, yarattığımız katma değerle katkı sağlamakta ve sektördeki yeni trend ve gelişmeleri yakından takip ederek geleceğe yönelik belirlediğimiz politika ve stratejilerimizle dünya şirketi olma yolunda ilerliyoruz.

Karbon ayak izinde verimlilik sağlıyoruz

Bilgeinox olarak yatırımlarımız konusunda 2020 yılında çeşitli kalıplar makine ve teçhizat olmak üzere GES yatırımı dahil iki yeni tünel tipi yıkama makinası yatırımı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. 2021 yılı için yatırım planına aldığımız çatı tipi güneş enerjisi sistemi, yeni büyük tip tavlama fırını ve IT sisteminin yenilenmesi yatırımlarını 2021 yılının ilk çeyreği itibarıyla tamamlanmış bulunmaktayız. Güneş enerjisi yatırımı ile tükettiğimiz enerjinin %34’ünü GES santralinden tedarik ediyoruz. Bu kapsamda, yılda 954 ton CO2 emisyonu tasarruf sağlayarak çevre değerleri politikamız gereği karbon ayak izimizde önemli bir verimlilik sağlıyoruz. Sürdürülebilirlik anlayışımızla yeni yatımlar yaparak gelecekte üretim hatlarımızı yurt dışına taşıyarak ve yurt dışında da fark yaratacak yatırımlarla bir dünya markası olmayı hedefl iyoruz.

Stratejik rekabet avantajı kazandırıyoruz

AR-GE öncülüğünde kendi bünyemizde tasarımını ve imalatını gerçekleştirdiğimiz kalıplarımızı, üretici fi rmaların talepleri doğrultusunda hazırlıyoruz ve tasarımdan, üretime, ürün teslimine kadar hizmet sunabilen entegre tesisimizle üretici fi rmaların en büyük gücüyüz. Uluslararası bilgi birikimimizi farklı iş alanları ve müşterilerde kullanarak, ürün çeşitliliği ile sektöre yön veriyoruz. Tecrübeli kadromuz ile özel ihtiyaçlara, müşteri beklentilerine uygun çözümler sunarak stratejik hedefl erine ulaşmasına katkı sağlıyoruz. Yaratıcı yaklaşımlar, tecrübeli kadro, butik çalışmalar ve Tedarik Zinciri Yönetiminin gelişimi ile: • Söylediğini yapan • Piyasa değişimlerine hızlı yanıt veren bir yapı ile Bilgeinox’a stratejik rekabet avantajı kazandırıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir