24 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Gastro Öne Çıkarılanlar Son Dakika

KAHVE AŞIKLARININ FAVORİ NOKTASI; LA MINITA COFFEE ROASTERY

Yüzlerce çeşit kahve çekirdeği arasından özenle seçilmiş kahve çekirdeği çeşitleriyle ustaca harmanlanıp ustaca demlendikten sonra damak tadınıza lezzeti ve etkiyi bir arada sunan, 2. ve 3. dalga kahveciliğin tek bir konseptte buluştuğu, sektörün en başarılı temsilcilerinden Diyarbakır’da kurulan yerli bir marka olan LA MINITA COFFEE Roastery’yi Marka Sahibi Özgür Ekinci’den dinledik.

En kaliteli yeşil kahve çekirdeklerinin özgün kavurma teknikleri, farklı pişirme ve demleme yöntemleriyle karakteristik lezzetini bulduğu LA MINITA COFFE Roastery, ürün çeşitliliği ve kalitesinin yanı sıra özgün atmosferi ve hizmet kalitesiyle de kahve severler için muhakkak uğranılması gereken mekânlar arasında yer alıyor.

2022-23 yılları içerisinde mega konseptindeki mağaza sayısını 5’e çıkarmayı hedefleyen LA MINITA COFFEE Roastery sınırlı sayıda bayilik verecek olup, 2023 yılı sonrasında açılacak olan tüm mağazalarını kendi şirket bünyesinde açmayı hedeflemektedir. Mega konseptinin yanı sıra mağaza büyüklüğüne bağlı olarak kiosk ve ekspres tarzlarında 2 farklı konseptle; başta Türkiye olmak üzere dünya çapında sektöre yatırımlarını arttırıp, sektörün önde gelen yerli ve güçlü bir kahve markası olmayı hedeflemektedir.

Yerel kahve dükkânı işletmeleri, marketler ve değişik çalışma alanlarından gelen taleplerle toptan taze kavrulmuş kahve imalatına başlamış olan kahve markası; bu konuda da kahve endüstrisinde güçlü bir yerde olmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda yakın zamanda daha güçlü ve bütünleşmiş bir kahve kavurma tesisinin açılışını yapma hazırlığında olan yerel marka, açıldığı ilk günden beri çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Doğru kahve, doğru ekipman ve doğru barista üçlemesinden yola çıkan LA MINITA COFFEE Roastery; bünyesindeki doğru kahve ve doğru ekipmanlarla gerçekleştirdiği workshoplarla, kahve severlerin doğru bir ev baristası olmaları yolunda da ciddi sorumluluk üstlenmiş ve her Salı günü kahve severleri laboratuvarlarında misafir edip kahve, kavurma ve demlemeye dair temel bilgileri

sertifikasyonlu bir programla paylaşmaktan onur duymaktadır. Bununla birlikte Türkiye geneline göre ekipman parkuru ve bar büyüklüğü olarak özel bir noktada olan işletme, kahve dükkânı ve pasta imalathanesindeki tüm imkanlarıyla gerek stajlarını yapmak isteyen gerekse deneyim kazanmak isteyen öğrencilere destek olmayı bir sorumluluk olarak görmektedir.

LA MINITA COFFEE Roastery,  açılışından kısa bir süre sonra kurduğu LA MINITA COFFEE Patisserie adı altındaki pasta imalathanesinde klasik ürünlerle birlikte kendi özel reçeteleriyle üretimini hep taze ve günlük olarak yaptığı  kurabiye, pasta, kek, sandviç ve diğer unlu mamulleriyle kahvenin yanı sıra pasta ve tatlı severlerinin de vazgeçilmez noktası olma yolunda emin adımlarla yürümeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir