4 Mart 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Otomotiv

LİMA’DAN, OTOMOTİVDE YÜKSEK TONAJDA HAVAYOLU TAŞIMACILIĞI

Otomotiv sektörüne özel olarak sunduğu lojistik çözümlerle havayolu taşımacılığında yüksek tonajlı nakliye kapasitesine sahip olan Lima Lojistik, İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanlarında 7/24 operasyon ve gümrükleme hizmeti veriyor. Lima Lojistik Otomotiv Müdürü Ramazan Bedir ile global pazardaki faaliyetlerini ve otomotiv sektörüne sundukları lojistik çözümleri konuştuk.

Lojistik sektöründe müşterilerinin çözüm ortağı olan Lima Lojistik, kıtalararası ticarette müşterilerine ne tür avantajlar sağlıyor?

Kıtalararası ticarette müşterilerimizin talebi doğrultusunda zamana duyarlı, hızlı çözümler ve maliyet esaslı alternatif çözümler sunmaktayız. Zamana duyarlı ve hızlı aksiyon gerektiren taleplerde ülkeler arası karayolu geçişleriyle ya da farklı havalimanlarından uçuş seçenekleriyle en optimum çözümü sağlamaktayız. Parsiyel taşıma ağlarımızla belli noktalardan yükleme yaparak müşterilerimize uygun maliyetli alternatifler de sunabiliyoruz. Örneğin, Uzakdoğu’dan geçilen bir talebi Avrupa’ya kadar havayolu, sonrasında transit gümrük işlemlerini yaparak karayolu taşımasıyla nihai teslim noktasına ulaştırmaktayız.

Global arenada akla gelen ilk isim olmak adına nasıl bir yol izliyorsunuz?

Başta havayolu olmak üzere karayolu, denizyolu, demiryolu, intermodal, ekspres kurye, fuar ve etkinlik lojistiği, bozulabilir kargo taşımacılığı ve proje taşımacılığı alanlarında hızlı, güvenli ve ekonomik çözümler üretiyoruz. Sevkiyatlarınızın ihracat ve ithalat çift yönlü olarak istediğiniz yere zamanında ulaşması için uzman kadromuzla 7/24 çalışıyoruz. Lojistik hizmet kavramını “proje, yöntemler ve operasyon” olarak üç aşamada irdeliyoruz. Hizmetin yapısı ve mevcut durumun analizi gibi temel gereksinimleri belirledikten sonra müşteriye özel tasarladığımız operasyonun aşamalarına geçiyoruz. Dünya pazarında yer edinebilecek bir marka olabilmek için Bursa’dan başlayan yolculuğumuzu şu an İstanbul, İzmir ve Milano ofislerimiz ile Eskişehir, Ankara, Denizli, Adana ve Bükreş acentelerimiz ile sürdürüyoruz.

Lima Lojistik’in en çok öne çıkan taşıma modu hangisi, bu alanda sağladığınız başarının temelinde neler yatıyor?

Lima Lojistik olarak, tedarik zincirinin en önemli halkası olan taşımacılıkta esnek çalışma sistemimizle ve alanında uzman ekiplerimizle otomotiv sektörüne özel lojistik hizmeti sunuyoruz. Havayolları ile olan iş birliğimiz sayesinde artırılabilir kapasite ile ilgili bir sorunumuz bulunmamakla birlikte, tüm sektör taleplerini karşılayabilecek nakliye kapasitesine sahibiz. İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanlarında 7 gün 24 saat operasyon ve gümrükleme hizmeti veriyoruz. Otomotiv sektöründe üretim hatlarına parçaların yetişebilmesi için dakikalar bile büyük önem arz ediyor. Lima Lojistik olarak alanında uzman ekiplerimizle sunduğumuz alternatif lojistik operasyonları ile hizmet verdiğimiz firmalara yükün zamanında teslimini sağlıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir