4 Mart 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Turizm

MİSAFİRLERİMİZİ NOVOTEL ŞIKLIĞI VE KALİTESİ İLE AĞIRLIYORUZ

Novotel İstanbul Bosphorus Satış Müdürü Mert Geçit ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Geçit, İstanbul’un turizm alanında yeniden öne çıkmasıyla birlikte yükselişe geçen doluluk oranlarını ve bu bağlamda yılın kalan dönemine dair öngörülerini okurlarımızla paylaştı.

Pandemi etkilerinin azalması ve İstanbul’un turizm alanında yeniden öne çıkmasıyla birlikte yaz sezonunda doluluk oranlarınız ve misafir profilinizde nasıl bir değişim gözlemlediniz, yılın geri kalanı için öngörüleriniz neler?

Pandeminin etkilerinin azalması ile beraber globaldeki marka gücümüz ve satış tarafında göstermiş olduğumuz özel iş birlikleri ile talepler hızla oluşmaya başladı. Konaklama tarafında 2022 yılının ikinci yarısında doluluk oranlarımız oldukça yükselmiş ve hitap ettiğimiz ülkeler çeşitlenmiştir. Yılın geri kalan döneminde doluluk oranlarımızın her zamanki trendlere göre gerçekleşeceğini öngörmekte ve radikal düşüşler beklememekteyiz.

Misafir destinasyonu açısından bakıldığında yoğunlukla hangi bölgeden turistler İstanbul ziyaretlerinde Novotel İstanbul Bosphorus’u tercih ediyor? Galataport beklenen etkiyi gösterebildi mi? Önümüzdeki dönem hedeflerinizi belirlerken hangi kriterleri dikkate alıyorsunuz, pandemi sonrası bu kriterlerde herhangi bir değişim oldu mu?

Novotel İstanbul Bosphorus olarak 2016 yılından bu yana İstanbul’un kalbi olan Karaköy’de misafirlerimizi Novotel şıklığı ve kalitesi ile ağırlıyor, 5 yıldızlı hizmet veriyoruz. Globalden gelen marka bilinirliğimiz ile beraber, özellikle pandemi sonrasına da denk gelen dönemde, merkezi konumumuz ile otelimiz 2022 yılında önemli bir destinasyon haline getirmiştir. Bu anlamda, uluslararası ve ulusal olmak üzere tüm bölgelerden turist ağırladığımızı söyleyebiliriz. Turistik amaçlı konaklamanın yanı sıra, iş toplantıları ve özel organizasyonlar için de tercih edilen bir lokasyonda yer alıyor, sürdürülebilir şekilde önemli buluşmalara ev sahipliği yapıyoruz. İstanbul’un en güzel manzarasını sunan ve tarihi mekânlarıyla her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan Karaköy, Galataport’un açılması ile yeni cazibe merkezi haline gelmiştir. Bu anlamda Galataport’un eğlence, gastronomi ve sanatı merkezine alarak bu lokasyona farklı bir değer de kattığını düşünüyor ve ziyaretçi trafiğinin bu anlamda oldukça arttığını gözlemliyoruz. Novotel İstanbul Bosphorus olarak, bizler de önümüzdeki dönemde bu cazibe merkezinde yenilikçi yaklaşımımız ve hizmet kalitemiz ile misafirlerimiz ve iş ortaklarımız ile buluşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir