28 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

MÜŞTERİLERİMİZE SUNDUĞUMUZ HİZMETLERLE ÖNCÜ BİR ŞİRKETİZ

Yeniay Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Önder’i sayfalarımızda ağırladığımız Aralık sayımızda Önder, savunma ve havacılık sektörüne özel olarak sundukları hizmetlerle hem Türkiye’de hem de global pazarda bulundukları konumu Hizmetix okurları için anlattı.

Yeniay Lojistik olarak savunma ve havacılık sektörüne özel sunduğunuz hizmetlerinizden bahseder misiniz, nasıl bir misyonla bu alanda hizmet vermeye başladınız?

İkon bir firma olan Yeniay Lojistik olarak havacılık sektöründe yerli ve milli hamleler yaparak sektöre öncülük eden bir şirketiz. Türkiye’de hava taşımacılığında faaliyet gösteren ilk beş acenta arasında yer almaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Deniz taşımacılığında da en zor projelerin taşımasını gerçekleştiren ilk 10 firmadan biri olarak bu taşıma modunda da faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Şirketimiz ISO kalite belgeleri 9001-27001-27701, Kişisel Verilerin Korunması, NATO gizlilik, askeri gizlilik, tesis güvenlik, kişi güvenlik belgelerine sahip olmakla birlikte verileri güvenle koruyan ve saklayan bir firmadır. Bu bağlamda, üst düzey kamu ve özel sektörün taşımaları gerçekleştiriliyor.

Genel çerçeveye bakıldığında, sektöre öncülük ettiğiniz ve Yeniay Lojistik farkını ortaya koyan noktalar nelerdir?

Hizmet verdiğimiz firmalara katkı sağlamayı amaçlıyor ve bu alanda gerçekleştirilmesi gereken hiçbir yatırımdan çekinmiyoruz. Sektörde uçtan uca ve kapıdan kapıya gümrük işlemleri dahil, taşıma depolama tedarik zinciri yönetimi ile e-ticaret lisansı olan Yeniay Lojistik olarak geniş hizmet ağımızla havacılık, uzay, nükleer enerji, savunma sanayi, otomotiv, rüzgar enerjisi, tekstil, teknoloji, sağlık, gıda ve tarım, petrol, doğalgaz, kimya vb. bir çok sektöre hizmet veren tüm taşıma modellerini bünyemizde bulunduruyoruz. Çalıştığımız firmalarımızın çalışanlarının faaliyet riskleri dahi Yeniay Lojistik tarafından sigortalanıyor.

Firma talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda kendisini yenileyen, yatırımlarını öngörü ile birleştirip gerçekleştiren bir firma olarak sektöre girdiğimiz ilk günden bu yana bu misyonla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sektörün global ayağında Yeniay Lojistik olarak sürdürdüğünüz çalışmalar nelerdir, uluslararası arenada nasıl bir portre çizdiniz?

Dünya sıralamasında ilk 20’de bulunan iki kontratlı acentamız ve birçok ülkede bulunan lokal acenta ağımız ile 90 ülkede 200’den fazla şehirde lojistik hizmet veriyoruz. Global çapta lojistik sektörünün birleştiği kuruluşlardan IATA, FIATA, WCA ve SCN üyesiyiz

Yeniay Lojistik olarak son beş yılınızı değerlendirir misiniz, 2023 yılına dair yeni hedef ve projeleriniz hangi çerçevede gelişecek?

Son beş yılda ciro, müşteri erişimi, çalışan sayısı, şube ve ofis olarak büyüme sağladık. Bununla birlikte ciro ve yük sayısında her yıl çift haneli büyüme gerçekleştirdik. Yeniay Lojistik olarak 2023 için hedeflediğimiz büyüme oranımızı da %20 olarak belirledik.

Firmalar neden Yeniay Lojistik’i tercih ediyor?

Öncelikle bilgi, tecrübe ve güven duydukları için firmalar Yeniay Lojistik’i tercih ediyor. Butik hizmet anlayışı ile hareket eden firmamız, lojistikte “zaman önemli” anlayışı ile hızlı geri dönüş alabiliyor.

Firmamız, 30 yılı aşkın tecrübesi ve tecrübeli departman yöneticileriyle tüm süreçleri yönetim kurulu ile birlikte yürüten Türkiye’deki tek şirket olarak öne çıkıyor. Bünyemizde A’dan Z’ye tüm dış ticaret ve lojistik süreçler tek çatı altında yürütülüyor. Büyümemiz de müşteri referansları ile oluşur. Memnun olan bir firmanın referansı ile çalışmaya başlayan müşterilerimiz oldukça fazla. Bu da tercih edilme sebeplerimizden biri. Yeniay Lojistik’te doğru ve kaliteli servis ile takip edilip sorgulanabilen bir hizmet ağı oluşturuldu.

Şube, ofis ve şirket yapılanmanızdan bahseder misiniz?

Ankara, Bursa ve İzmir’de olmak üzere 3 adet şubemiz bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı, Erenköy Gümrük Müdürlüğü, Muratbey Gümrük Müdürlüğü, Ambarlı Limanı, İstanbul Ha

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir