28 Kasım 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Tesis Yönetimi

Müşterilerimizin güvenlik ihtiyaçlarına yönelik özelleştirilmiş çözümler sunuyoruz

Deltavip Özel Güvenlik Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Özcan ile bir araya geldiğimiz Kasım sayımızda şirketlerinin kuruluş hikayesini okurlarımızla paylaşan Özcan, Deltavip Özel Güvenlik Hizmetleri olarak hizmet sundukları kurum/kuruluşlardan ve güvenlik hizmetlerindeki farklılıklardan bahsetti.

Deltavip Özel Güvenlik Hizmetleri’ni tanıyabilir miyiz, sektörde nasıl bir eksikliğin hissedilmesi sonucunda firmanızın temelleri atıldı?

Deltavip Özel Güvenlik Hizmetleri, özel güvenlik hizmetleri sektöründe öne çıkan bir kuruluştur. Başlangıçta eğitim kurumu olarak faaliyetlerine başlayan firmamız, bir süre sonra sektörden gelen talepleri de dikkate alarak elemanlı özel güvenlik hizmeti vermeye başlamıştır.

Firmamızın temelleri, toplumun ve iş dünyasının artan güvenlik taleplerini karşılama misyonu çerçevesinde atılmıştır. Deneyimli yönetici kadrosuyla 20 yılı aşkın süredir güvenlik sektöründe hizmet veriyoruz. Müşterilerimizin değerli varlıklarını, çalışanlarını ve işletmelerini korumak için profesyonel ve uzman bir ekiple çalışmaktayız. Ayrıca, teknolojiye yatırım yaparak, en son gelişmeleri ve teknolojik çözümleri ve yenilikleri hizmetimize yansıtarak faaliyetlerimize devam etmeyi hedefliyoruz.

Deltavip Özel Güvenlik Hizmetleri olarak hangi kurum ve kuruluşlara özel güvenlik hizmeti sunuyorsunuz?

Müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda konut siteleri, sanayi tesisleri ve sanayi siteleri, kamu kurumları, fabrikalar, alışveriş merkezleri ve hastane güvenliği alanlarında faaliyet göstermekteyiz. Bununla birlikte inşaat şantiyeleri, okullar, oteller, spor ve konser organizasyonları, fuarlar, kültür, ticaret ve sanat organizasyonları da hizmet yelpazemiz içerisinde yer almaktadır.

Değişen ve gelişen toplu yaşam alanları ve ticari yapılara göre alınması gereken güvenlik önlemleri arasında farklılıklar bulunuyor mu, Deltavip Özel Güvenlik Hizmetleri olarak bu alanlarda personel görevlendirmede farklı prosedürler uyguluyor musunuz?

Evet, toplu yaşam alanları ve ticari yapılara yönelik alınması gereken güvenlik önlemleri arasında farklılıklar bulunmaktadır. Deltavip Özel Güvenlik Hizmetleri olarak bu alanlarda farklı güvenlik stratejileri geliştirerek uygulamaktayız. Söz konusu alanın güvenlik ihtiyaçlarının ve risklerin türüne, büyüklüğüne, çevresel faktörlere ve faaliyetlerin özelliklerine bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Konut siteleri, apartmanlar veya konut kompleksleri gibi toplu yaşam alanları, genellikle sakinlerin günlük yaşamını koruma odaklı güvenlik hizmetlerine ihtiyaç duyar. Bu alanlarda güvenlik personeli, giriş ve çıkış noktalarını kontrol etme, kimlik doğrulama, ziyaretçi kaydı tutma ve sakinlerin güvenliğini sağlama gibi görevler üstlenir.

Alanında uzman personel istihdam etmedeki amacımız, müşterilerimize en iyi şekilde hizmet sunmak ve güvenlik ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılamak için özelleştirilmiş çözümler sunmaktır.

Günümüzde özel güvenlik hizmetlerine en çok nerelerde ihtiyaç duyuluyor, buralardaki eksikliğin giderilememesi durumunda ne gibi sonuçlar ortaya çıkıyor?

Özel güvenlik hizmetlerine en çok ihtiyaç duyulan alanlar, toplu yaşam alanları, ticari ve işyerleri, etkinlik ve toplantı alanları, hastaneler, eğitim kurumları, sanayi ve üretim alanları, alışveriş merkezleri, enerji tesisleri, taşıma ve lojistik sektörü ve finansal kurumlar gibi geniş bir yelpazeyi kapsar.

Bu alanlardaki güvenlik eksikliğinin giderilememesi durumunda, hırsızlık, soygun, kişisel güvenlik tehditleri, zarar ve kayıplar, halk sağlığı ve güvenliği sorunları, hukuki sorunlar gibi sonuçlarla karşılaşılabilir. Dolayısıyla, güvenlik hizmetlerinin etkili bir şekilde sağlanması, toplumun güvenliği ve işletmelerin sürdürülebilirliği için hayati öneme sahiptir.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Güvenli iş ve yaşam alanları oluşturmak amacıyla güvenlik risklerini doğru bir şekilde tespit etmek ve olası riskleri bilgi birikimi, teknoloji ve insan gücü ile en aza indirerek müşterilerimizin güvenliğini en ideal şekilde sağlamayı hedefliyoruz. Müşterilerimize üst düzeyde güvenlik sağlama konusundaki kararlılığımıza devam ediyoruz.

Deltavip Özel Güvenlik Hizmetleri olarak, müşterilerimize özel güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilmiş, etkili ve profesyonel bir hizmet sunma misyonu taşıyoruz. Bu nedenle, güvenlik alanında sektörün lider firması olma hedefimizi devam ettirmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir