17 Nisan 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

NEGMAR OLARAK FERİBOT AĞIMIZI BÜYÜTMEYİ HEDEFLİYORUZ

Geçtiğimiz yıla göre araç sayısında yüzde 5, gelir bazında da yüzde 33 oranında artış yaşandığını ifade eden Negmar Narlı Feribot Genel Müdürü Kemal Gündüz’ü ağırladığımız Aralık sayımızda Gündüz; 2023 yılında ise gelir oranında yüzde 35’lik bir artışı hedeflediklerini belirterek feribot ağlarını büyütme amacıyla yatırımlar gerçekleştireceklerinden bahsetti.

Negmar olarak faaliyetleriniz çerçevesinde 2022 yılını nasıl geçirdiniz, 2023 yılı hedef ve yatırımlarınız konusunda okurlarımızı bilgilendirir misiniz?

Negmar, Narlı Feribot olarak Eskihisar-Yalova(Tavşanlı) hattında 4 feribot ile yolcu ve araç taşımacılığı faaliyetlerimizde, 2022 yılının ilk 11 ayında 941 bin adet araç geçişi ile 162 milyon TL ciro elde ettik. Yıl sonunda 1,03 milyon adet araç geçişi ile 176 milyon TL ciro elde etmeyi bekliyoruz. Geçtiğimiz yıla göre araç sayısında yüzde 5 oranında artış ve gelir bazında yüzde 33 oranında büyüme ile yılı kapatmayı tahmin ediyoruz.

2023 yılında ise yüzde 35 oranında gelir artışı hedefliyoruz. Araç ve yolcu taşıma hizmetlerimizi 7 gün 24 saat kesintisiz sürdürerek ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak en kaliteli, avantajlı servisleri sunmaya devam edeceğiz. Kapasitelerimizi artırma yönündeki çalışmalarımız ile deniz taşımacılığında avantajlı projeler geliştireceğiz.

Müşterileriniz için oluşturduğunuz bireysel ve kurumsal kampanyalarınızdan söz eder misiniz, kampanya çalışmalarınızın markanıza etkisi nasıl oldu?

Markamızda servis kalitesi ve müşteriye dokunan ekonomik fiyatlar olduğu inancındayız. Seferlerimizde hem kurumsal hem bireysel müşterilerimize özel kampanyalarımız bulunuyor. Negmar mobil uygulamasından alınan biletlerde, gece 22:00 ile sabah 10:00 saatleri arasındaki seferlerde geçerli olmak üzere otomobil tek yön bilet ücretini 125 TL yerine 100 TL olarak sunuyoruz. 2022’nin Şubat ayında başlattığımız bu kampanyamızla birlikte otomobil geçişlerinde yüzde 15 artış sağladık. Biletlerini Negmar mobil uygulamasından alan müşterilerimiz, gişelerden karekod ile ödeme yöntemiyle hızlı ve kolayca geçiş yapabiliyor. Yanı sıra hattımızı gidiş dönüş kullanan tüm araç sınıflarına özel çift yön kampanyamız süresiz olarak tarifemizde yer alıyor. Hattımızı sık kullanan ticari müşterilerimiz için ise uyguladığımız indirimli kurumsal geçiş sistemleri ile maliyet avantajı sunmaya devam ediyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Negmar olarak deniz taşımacılığında feribot ağımızı büyütmeyi hedefliyoruz. Yurt içi ve yurt dışında yeni yatırımlar ile hizmet ağımızı ve çeşitliliğimizi artırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir