19 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Gastro Son Dakika

NESTLÉ TÜRKİYE, ÇALIŞAN DOSTU UYGULAMALARINI GENİŞLETİYOR

Nestlé Türkiye, çalışan dostu uygulamaları ile ekiplerinin hayatına değer katmaya devam ediyor. Yaz döneminin geleneksel “Esnek Cuma” uygulamasına geçen şirket, hafta sonu tatiline bu yıl da Cuma 14.00’te başlıyor. Şirket, aynı zamanda uygulamalarının kapsamını genişleterek, hibrit model çalışma sistemini Temmuz-Ağustos aylarında uzaktan çalışma modeline dönüştürdü.

“İnsana Değer” yaklaşımını işin kalbine koyan Nestlé, her bir çalışanının yaşamında fayda sağlayacak bir etki yaratmayı arzu ediyor. Bu doğrultuda çalışma sürelerini verimli ve keyifli hale dönüştüren şirket, çalışma modeli kapsamında çalışanlarını destekleyici olanaklarını artırıyor. Nestlé Türkiye Merkez Ofisi’nde ekiplere hibrit ve esnek çalışma düzeni sunuluyor. 

Yaz dönemi çalışma 4 buçuk gün

Geçmiş yıllarda başlattığı “Esnek Cuma” uygulamasını bu yıl da sürdüren Nestlé Türkiye’nin, yaz boyunca devam edecek programı kapsamında Cuma günleri çalışma saatleri 14.00’te tamamlanıyor. Hafta sonu tatilini erken başlatan uygulama sayesinde çalışanlar, Cuma günleri öğleden sonralarını tamamen kendilerine, ailelerine ve sevdiklerine ayırabiliyor.

Çalışanların mutluluğunu önceliklendiriyor

Ekipler aynı zamanda uzaktan çalışma modeli ile bu yıl Temmuz-Ağustos aylarında istediği yerden çalışmalarına devam edebiliyor. Şirketin yaz dönemindeki uzaktan çalışma sisteminin Eylül ayı itibari ile her Cuma günü için de geçerli olacağını dile getiren Nestlé Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Oktay Cömert sözlerine şu ifadelerle devam etti; “Değişen iş dünyası kurallarıyla çalışanlarımızın dinamik bir iş-sosyal hayat ritmi yakalamalarını istiyoruz. Bu doğrultuda her yıl güncellediğimiz çalışma modelimiz ile çalışanlarımızın mutluluğunu önceliklendiriyor ve verimli bir iş ortamı sunuyoruz. Bunun sonucunda da ofis içerisindeki sinerjimizi ve çalışanlarımızın memnuniyetlerinin artığını gözlemliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir