24 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Filo

OTOMOTİVDE DE AHLAKİ DEĞERLERİ GÖZDEN GEÇİRMELİYİZ

Geçtiğimiz ay yaşanan yıkıcı deprem felaketinin ardından gözler gayrimenkul sektörüne odaklanırken, Aşin Otomobil Genel Müdürü Okan Erdem, birçok suistimalin yıllardır otomotiv sektöründe de yaşandığına dikkat çekti. “Otomotiv sektöründe tüketicinin güvenini kurallara uymayan, etik ve ahlaki değerleri yıllardır hiçe sayan işletmeler ve kişiler sarstı.” şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketi sonrasında denetimsiz yapılar ve yönetmeliklere uymayan müteahhitler tek tek ortaya çıkarken, benzer biçimde kuralların ve değerlerin otomotiv sektöründe de hiçe sayıldığına dair açıklamalar Aşin Otomobil’den geldi. Tüm sektörlerin birbiriyle ilintili olduğuna dikkat çeken şirketin Genel Müdürü Okan Erdem, iş hayatında aktif rol oynayan herkesin etik ve ahlaki değerler noktasında özeleştiride bulunması çağrısında bulundu.

Hatalarımızdan ders almazsak gelişme sağlamak mümkün olmayacak

Ülkemizde toplumun hemen her sektörde ciddi mağduriyetler yaşadığını dile getiren Erdem, “Elim deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza tekrar Allah’tan rahmet, geride kalanlarımıza sabırlar diliyoruz. Felaketin ardından sadece inşaat, gayrimenkul alanında değil, otomotiv sektöründe de çıkarmamız gereken dersler var. Bugün sıfır kilometre bir araç bulmak mümkün olmuyorsa, aldığımız ikinci el araç ağır hasar geçmişli çıkıyorsa, bakımını yaptırdığımız aracımızda sahte veya kalitesiz yedek parça kullanıldığı görülüyorsa, bu tüm sektörün sorunudur. Hatalarımızdan ders almazsak, otomotivde gelişme sağlamak mümkün olmayacak. Şapkamızı önümüze koyup, etik, ahlaki değerlerimizi gözden geçirmeliyiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir