15 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Ekonomi Son Dakika

RAYLI SİSTEMLER SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLİ AKTÖRLERİ EURASİA RAİL’DE BİR ARAYA GELİYOR

Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük 3 demiryolu fuarından biri olan Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı – Eurasia Rail, 21-23 Haziran 2023’te İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Türkiye’deki demir yolu ve hafif raylı sistemler sektörüne yönelik en önemli fuar olan Eurasia Rail, 10. yılında da sektörün buluşma noktası olma misyonunu sürdürüyor.

Türkiye’nin tek, dünyanın en büyük üçüncü demiryolu ve hafif raylı sistemler fuarı olan, kamu ve özel sektörün en çok kullanılan ürünlerine yer veren Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı-Eurasia Rail, 2011 yılından bu yana Avrasya bölgesinde sektörün nabzını tutuyor. Fuar, sadece bununla kalmayıp mevcut ilişkilere ve yeni iş birliklerine olanak sağlayarak binlerce kişiyi buluşturuyor.

15 ülkeden 200’ün üzerinde katılımcı

21-23 Haziran 2023’te İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Eurasia Rail Fuarı’nda; Almanya, Azerbaycan, Kanada, Çekya, Mısır, Hindistan, İran, Kosova, Libya, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya gibi 15 farklı ülkeden 200’ün üzerinde yabancı katılımcı hedefleniyor. Firmaların iş hacimlerini arttırma olanağı bulacağı fuarda bu yıl Avusturya, Kanada, Mısır, Almanya, Hindistan, Kenya, Libya, Litvanya, Suudi Arabistan, İspanya, Amerika, İngiltere gibi farklı ülkelerden 200’ün üzerinde VIP Alım Heyeti’ni ağırlamaya hazırlanıyor.  Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı-Eurasia Rail’de  hem katılımcılar hem de ziyaretçiler; demiryolu taşımacılığına yönelik son gelişmeler, yenilikler ve teknolojilerle birlikte sektörde karşılaşılan zorluklar, bu zorluklara karşı üretilen olası çözümler hakkında detaylı bilgiye ve uzman görüşlerine, fuar programı boyunca gerçekleştirilecek konferans ve seminerler vasıtasıyla kolayca ulaşabilecekler.

HyperloopTT CEO’su ve 50’yi aşkın sektör duayeni Eurasia Rail Konferans Sahnesinde!

Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik sektörlerinin 2023 yılı hedeflerine ulaşması için gerekli olacak bilgileri 50’yi aşkın sektöre yön veren uzman konuşmacı ile Eurasia Rail, Konferans sahnesine taşıyor. Sürdürülebilirlik, Enerji, İnovasyon ve Global İş Birlikleri konusunda sektörü bir adım öteye taşıyacak ve yeni kontakların iş geliştireceği içerikler programda olacak.Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, TCDD, TCDD Taşımacılık, DITECFER, ERCI, TÜBİTAK RUTE, EU-Rail, ARUS ve RSD gibi sektörün öncü kurum, kuruluş ve derneklerin ana destekçileri arasında olduğu konferans programı 3 gün boyunca  50 uzman konuşmacıyı 2000’i aşkın sektör profesyoneli izleyici ile buluşturmaya hazırlanıyor. Dahası, Ercıyas Holding desteğiyle HyperloopTT CEO’su Andrés de León Eurasia Rail’de olacak. Dünya çapındaki şehirleri ve bölgeleri birbirine bağlayabilen, seyahat süresini ve trafik yoğunluğunu  azaltırken çevre üzerindeki etkiyi en aza indirebilen hızlı, güvenli ve sürdürülebilir bir ulaşım modu olarak dikkatleri çeken HyperloopTT, Şubat 2023’te ikinci tam ölçekli kapsül gövdesini tanıttı ve katılımcıların kapsülün yenilikçi malzemelerini, yapısını ve iç mekanını yakından ve kişisel olarak deneyimlemelerini sağladı.  Ercıyas Holding CEO’su Emre Ercıyas moderatörlüğünde soruları yanıtlayacak olan Hyperloop TT CEO’su Andrés de León, Eurasia Rail kapsamındaki konferans konuşmasında ulaşımın geleceği ve hareketliliği şekillendiren en son teknolojilerinden bahsedecek. 

Demiryolları Sektörünün Bugünü ve Geleceği Eurasia Rail’de!

Yerli yabancı sektör profesyonellerinden büyük ilgi gören Eurasia Rail sektöre yeni iş ve iş birliği fırsatları yaratılmasına katkı sağlarken fuar ile eş zamanlı gerçekleşecek konferanslarla, en son yenilik, gelişme ve teknolojiler ile sektör yatırımlarını gündeme taşıyor. 3 gün boyunca fuarla eş zamanlı olarak gerçekleşecek etkinlik programı kapsamında bu sene Eurasia Rail, sektörel iş birliklerine, ticari ortaklıklara, uluslararası anlaşmalara, ulaşım araçlarında yeni nesil sistemlere ve teknolojilere, başarı hikayelerine ve pazarlama stratejilerine yönelik oturumlara ev sahipliği yapıyor. Ayrıca artırılmış gerçeklik, otonom robotlar, siber güvenlik, 3B baskı, simülasyon teknolojileri, BIM ve enerji verimlilik çözümleri ile sektöre damga vuran start-uplar, sektörle bir araya gelecek. Ulaşım sistemlerinde inovasyon, Ar-ge yatırımlarında yenilikçi teknolojiler, yeni nesil araçlar, siber güvenlik, sinyalizasyon, risk ve data analizleri, veri yönetimi, yolcu deneyimi gibi sektörün her daim radarında olan konuları sahadan deneyimleriyle öncü aktörlerin gözünden “İnovasyon Sunumları” ile sahneye taşınıyor. “İnovasyon Sunumları”, en son teknolojilerini tanıtma, iş birliği arayışında olan yeni müşterilerle tanışma ve bölgedeki marka bilinirliğini artırmak adına üreticilere fırsat sunarken, alıcı ve sektör profesyonelleri için de başarı hikayelerini derinlemesine öğrenme yoluyla yatırım farkındalığı yaratıyor. Fuar kapsamında her yıl gerçekleşen “Rail Master Class Özel Fuar Turu” ile sektör profesyonelleri ve start-uplar, belirlenen tematik çerçeveye göre katılımcı stantlarını gezerek etkileşimli bir fuar deneyimi yaşayacaklar. Fuarda gerçekleştirilecek Alım Heyeti programı ile katılımcılar, hızlı ve etkin bir şekilde iş geliştirme çalışmaları gerçekleştiriyor. ICA Events tarafından kurgulanan B2B randevu sistemi ile katılımcılara, doğru müşteri ve tedarikçilerle bağlantı kurabilmeleri ve ağlarını genişletebilmeleri adına imkan sunuluyor. 2021 yılında gerçekleştirilen fuarda katılımcı ve yabancı alıcılar arasında 500’den fazla toplantı düzenlenirken fuarda 300 milyon Euro’luk iş hacmi gerçekleştirildi. 

Eurasia Rail, Demiryolu Sektörüne ve Ülke Ekonomisine Katkı Sağlamaya Devam Ediyor

Taşımacılık ve lojistik sektörünün kalbi olan Eurasia Rail Fuarı’nda bulunmanın firmalar ve üreticiler bakımından önemli bir katma değer sağlayacağını vurgulayan Eurasia Rail Fuar Direktörü Semi Benbanaste, “Profesyonel ziyaretçilerin sektörün önde gelen üretici firmalarıyla buluşmasını sağlayan, yenilikleri yakından takip etmelerine fırsat sunan Eurasia Rail, her sene olduğu gibi yine demiryolu sektörü için oldukça verimli bir platform olmaya hazırlanıyor. Bu sene fuarda Almanya, Azerbaycan, Kanada, Çekya, Mısır, Hindistan, İran, Kosova, Libya, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya gibi ülkelerden önemli katılımcılar olacak” dedi. Dünya üzerinde raylı sistemlerin hızlı, ekonomik, çevre dostu, güvenli ve çağdaş sistemler olmalarından dolayı her geçen gün daha da önem kazandığına ve Türkiye’nin son 20 yılda hızlı tren inşaatında önemli atılım yaptığına dikkat çeken Benbanaste, Türkiye’de toplam demiryolu ağının 13 bin 150 kilometreye yükseldiğini belirtti. Benbanaste, “Cumhuriyet’imizin 100. yılı olan 2023 yılında İstanbul’da onuncusunu düzenleyeceğimiz Eurasia Rail’de gerçekleştirilecek ikili iş görüşmelerinin demiryolu sektörüne ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlaması planlanırken kapsamlı etkinlik programımız ile de sektördeki en son yeniliklerden ve teknolojilerden bahsedilecek” ifadelerine yer verdi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir