23 Haziran 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Bilişim

SECURITAS TECHNOLOGY OLARAK 360 DERECE GÜVENLİK SAĞLIYORUZ

Securitas Technology Türkiye Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu’nu ağırladığımız Haziran sayımızda Yelkencioğlu; güvenlik teknolojileri, insanlı güvenlik, kontrol, uzaktan izleme, itfaiye ve danışmanlık olmak üzere 6 ana alanda sundukları hizmetleriyle 360 derece güvenlik sağladıklarını belirterek turizm sektöründe gerçekleştirdikleri iş birliklerinin de detaylarını okurlarımız için aktardı.

Securitas Technology’nin sunduğu çözüm ve hizmetleri okurlarımızla paylaşır mısınız?

Securitas Technology olarak Türkiye’nin önde gelen güvenlik ve iş zekası çözümleri entegratörü ve tedarikçisiyiz. Güvenlik teknolojileri, insanlı güvenlik, kontrol, uzaktan izleme, itfaiye, danışmanlık olmak üzere 6 ana alanda tanımladığımız hizmetlerimizle 360 derece güvenlik sağlıyoruz. Sunduğumuz teknolojiler video izleme ve geçiş kontrol çözümleri, kilit, temassız biyometrik sistemler, Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS), çevre güvenlik sistemleri, yangın algılama ve alarm çözümleri, elektronik ürün takip çözümleri, kişi sayma sistemleri, RFID ile envanter yönetimi, kablolu ve kablosuz ağ çözümleri gibi yenilikçi ve entegre teknolojilerden oluşuyor.

Turizm sektörüne yönelik yeni bir iş ortaklığı gerçekleştirdiniz. Bu iş ortaklığının süreci hakkında bilgi verir misiniz? Neden bu alana yatırım yapmayı tercih ettiniz?

Turizm sektörüne yönelik olarak yangın algılama, çevre güvenlik, geçiş kontrol, personel devam kontrol, video izleme, seslendirme ve anons sistemleri gibi sunduğumuz birçok çözüm var. Bu çözümleri daha da genişletmek amacıyla elektronik erişim çözümleri ve mobil kimlik doğrulamada dünya lideri olan Onity’nin Türkiye’deki yetkili çözüm sağlayıcısı olduk. Onity, dünya genelindeki müşterileri için, erişim kontrolü ve kilitleme sistemlerinden entegre akıllı çözümlere kadar yenilikçi hizmetler sunuyor. Çözüm, turizm sektöründe yer alan otel işletmecileri için oda giriş çıkış yönetimini kolaylaştırdığı gibi güvenliği de artırıyor. Mobil kullanım sayesinde kart maliyetini de düşürüyor.

Otelcilik sektörüne sunacağınız yeni ürünlerin ve çözümlerin ön plana çıkacak özellikleri nelerdir? Satış sonrası ve otel renovasyon süreçlerinde ne gibi hizmetler sunacaksınız?

Kendi alanında bir dünya devi olan Onity’nin yenilikçi teknolojiyi onlarca yıllık deneyimle birleştirdiği çözümlerini, şimdi Türkiye’de de kullanıma sunuyoruz. Konaklama tesisi ister büyük ister küçük olsun, Onity çözümleri sayesinde ihtiyaç duyulan güvenlik ve geçiş kontrolünü sağlamak mümkün. İyi tasarlanmış, kullanımı basit olan Onity kilitleri, tesisleri ve misafirleri korumaya yardımcı oluyor. Onity çözümleri misafirlere kolaylık sağlarken, aynı zamanda operasyonel verimliliğin artmasına da katkı sunuyor. Türkiye’deki tüm konaklama tesisi yönetimlerine ‘fırsatın kapısını açın’ çağrısında bulunuyoruz.

Securitas Technology olarak konaklama sektörüne yönelik hedefleriniz nelerdir?

Securitas Technology Türkiye olarak otelin konumuna, gelen misafir profiline, ortalama konaklama süresine ve misafir hacmine göre kurgulanması gereken en etkin güvenlik sistemini tasarlıyoruz. Yaşanabilecek her türlü olumsuzluk ve riski en aza indirecek, uygun maliyetli, uzaktan kolaylıkla kontrol edilebilen, sürdürülebilir teknolojilerin kurulum ve entegrasyonunu gerçekleştiriyoruz.

Turizm ve konaklama sektöründe güvenlik, konfor ve gizlilik ekseninde şekilleniyor. Biz de sunduğumuz çözümlerle bu konfora katkıda bulunuyoruz. Resepsiyon kuyruklarını, restoran yoğunluğunu, insan kaynağı kullanımını yönetilebilir ve konforlu hale getiriyoruz. Örneğin; belirli bir alandaki insan sayısını takip etmek için kullanılan Yoğunluk Ölçüm Çözümümüz sayesinde otel müşterileri restoran, aktivite merkezi, spor salonu, sauna gibi noktalara girişte içerideki yoğunluk hakkında bilgi sahibi oluyor. Bu şekilde kalabalık içine girmemeyi tercih edebiliyor, aktivitelerini buna göre planlayabiliyorlar.

Temassız geçişin giderek önem kazandığı günümüzde iris tanıma cihazları, temassız parmak izi okuma cihazları, yüz tanıma cihazları, cep telefonlarıyla yapılan mobil geçiş sayesinde teması en aza indirmek mümkün.

Plaka Tanıma Sistemi sayesinde tesise gelen müşterilerin plakaları önceden sisteme tanımlanarak otomatik ve beklemeden geçiş yapılabiliyor, bu da arzu edilmeyen bekleme sürelerini en aza indiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir