26 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

TÜRK LOYDU; KALİTELİ HİZMETE ULAŞMANIN EN GÜVENLİ YOLU

Kuruluşunun 60. yılını kutlayan Türk Loydu; denizcilik sektöründe binlerce askeri ve ticari gemi için klaslama başta olmak üzere her türlü belgelendirme faaliyetini ve ayrıca endüstri sektöründe ise birçok kapsamda uygunluk değerlendirme ve sistem belgelendirme hizmetleri vermektedir.

Türk Loydu yıllar içinde faaliyet alanlarını genişleterek; bugün geldiği noktada 7 farklı ülkede şirket ve temsilcilikleri bulunan, saygın bir klaslama ve uygunluk değerlendirme kuruluşu olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Türk Loydu yer aldığı ve hizmet portföyünün önemli bir bölümünü oluşturan endüstri ve belgelendirme sektörü faaliyetleri kapsamında; enerji, inşaat, maden, imalat, kimya, ulaşım sektörlerinin yanı sıra lojistik alanında da aşağıda belirtilen üç ana başlık altında hizmet vermektedir.

Yönetim sistemlerinin belgelendirilmesi

Yönetim sistemlerinin belgelendirilmesi, gönüllülük esasına dayanmakta olup temel amaçlar; müşteri taleplerinin yerine getirilmesi, iyileştirme odaklı sistemlerin oluşturulması, uygulanması ve sürekli olarak geliştirilmesidir. Kurumumuz, TS EN ISO/IEC 17021-1 standardına göre Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş olarak hizmet vermektedir. Yönetim sistemlerinin belgelendirilmesi faaliyetlerimizden bazıları şu şekildedir;

AS/EN 9100 Havacılık, Uzay, Savunma Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

ISO 14064-1 Standardı Kapsamında Sera Gazı Envanterinin Doğrulanması

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

Bunun yanı sıra kurumumuz “İş Ekipmanlarının kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği”ne göre, periyodik muayene ve testlerin yapılması zorunlu ürün ve ekipmanların, periyodik muayene ve testlerinin yapılarak raporlanması hizmetleri verilmektedir.

Ek olarak Türk Loydu, ADR 6.2, 6.7, 6.8, 6.11 ve CSC kapsamında TS EN ISO/IEC 17020 standardına göre A tipi Muayene Kuruluşu olarak sürdürdüğü belgelendirme ve muayene hizmetlerinin yanı sıra, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluş olarak taşınabilir basınçlı ekipmanlar konusunda hizmet vermektedir.

Kurumumuz, 01/01/2014 tarihinde yürürlüğe giren Tehlikeli Malların Taşınmasına İlişkin Uluslararası Anlaşma ve Sözleşmeler kapsamında onay, sertifikalandırma ve muayene işlerini yapmak üzere yetkilendirilmiştir.

Lojistik sektörüne yönelik gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri

Türk Loydu, hizmet sunmakta olduğu sektörlerin ihtiyaçlarını dikkate alarak gerçekleştirdiği eğitimleri, ilgili yasal düzenlemeler kapsamında kurum ve kuruluşların da taleplerini göz önünde bulundurarak planlanmaktadır.

Bu kapsamda lojistik sektörüne yönelik aşağıdaki konu başlıkları çerçevesinde eğitimler düzenlenmektedir.

TMGD – Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı- başlangıç ve tazeleme eğitimleri (ADR/RID/IMDG Kod kapsamlarında)

Kıyı Tesisi, Liman, İlgili Üretici ve Dağıtımcı Firma çalışanlarına yönelik IMDG Kod kapsamında başlangıç ve yenileme eğitimleri

Tehlikeli Yük Deniz Gözetim Yetkilisi Eğitimleri

Deniz Gözetim Yetkilisi Eğitimleri

Draft Sörveyi Hesabı Bilgilendirme

Kara ve Deniz Taşımacılığında Yük Güvenliği, Güvenli İstifleme ve Bağlama Hesapları

Dökme Kuru ve Sıvı Yükten Numune Alma ve Hazırlama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir