11 Aralık 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Bilişim

TÜRKİYE, WINNCOM’UN HARİTASINDAKİ
EN ÖNEMLİ PAZARLARDAN BİRİ OLACAK

Winncom Technologies Küresel Tedarikçi Yönetimi ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Igor Kurochkin ile 2016 yılında Türkiye pazarına giren Winncom’un bu yıl hizmetlerinin yetkinliğini ve kapsamını artırmaya odaklanması konusunda nasıl bir yol izleyeceği konusunda söyleşi gerçekleştirdik

Winncom olarak hizmet verdiğiniz alan ve sektörlerden bahseder misiniz?

Benzersiz yapısı nedeniyle Winncom Technologies her dikey pazarda müşterilere hizmet veriyor. Sağlık hizmeti, eğitim, kamu hizmetleri, konaklama ve hükümet sektörlerinde projeler yürütmeleri için ortaklarımıza yardımcı olduk. Ayrıca, Kablosuz İnternet Hizmet Sağlayıcıları (WISP) ve 2. Kademe – 3. Kademe Taşıyıcılar müşteri kitlemizin büyük bir kısmını oluşturuyor.

Kablosuz iletişim, günümüz dünyasının en önemli gerekliliklerinden biri hâline geldi. Mühendislik desteği sağlayabilmemiz ve ekipmanları zamanında teslim etmemiz gerçekten her sektörden birçok proje için anahtar madde oldu. Sürekli değişen mevcut teknolojilere uyum sağlayabilmeleri için Wi-Fi 6’dan LTE’ye kadar ortaklarımıza daima yardımcı oluyoruz.

Kablolu ve kablosuz ağ çözümlerinizde sağladığınız güvenlik unsurları nelerdir?

Kablosuz tedarikçi ortaklarımızın sağladığı birçok güvenlik protokolü var. Projenin ihtiyaçlarına ve dikey pazara göre uygun güvenlik seviyesi seçiliyor. Portföyümüzdeki ürünlerin çoğu, havadan geçen tüm trafiğin AES256 gibi güçlü bir şifrelemeyle şifrelendiği kablosuz bağlantı güvenliği sağlıyor.

Askeri uygulamalar için özel olarak tasarlanan ve FIPS-140-2 olarak belgelendirilen çözümlere sahibiz. Uçtan uca güvenlik için MACSec destekli ve IPSec ağ geçitli anahtarlar gibi çeşitli Layer2 ve IP tabanlı şifreleme çözümleri sunuyoruz. Ayrıca kamu/işletme/ konaklama çözümleri için işletme Wi-Fi portalları gibi belirli dikey pazarlar için güvenlik çözümleri veya kontrolü ele alıp İnternet Hizmet Sağlayıcısı abone kimlik doğrulama/ yetkilendirme ve muhasebe prosedürlerini uygulayan BNG çözümleri sunuyoruz.

Mühendislik ve finansal hizmetlerinizle küresel teknoloji pazarında önde gelen bir konuma ulaşmak için nasıl bir strateji kullanıyorsunuz?

Çok uluslu bir şirketin en önemli görevlerinden biri her bölge ve her ortak için kişisel bir yaklaşım sunabiliyor olmasıdır. Bu konsept son 25 senedir bizim felsefemiz hâline geldi. Her bölgenin ve her ülkenin kendine özgü durumu hakkında daima elimizden geldiğince çok bilgi ediniyoruz ve edindiğimiz bilgiler doğrultusunda çözümler sağlıyoruz. Mühendislik hizmetleri, yıllardır katma değerli bir dağıtımcı olarak pazara sağladığımız ana değerlerimizden biridir. Finansal hizmetlerimiz, ortaklarımıza hem şirket ve proje özelinde hem de ihtiyaçları doğrultusunda birçok çözüm sağlıyor.

Küresel alanda Winncom’u bu sektördeki diğer şirketlerden farklı kılan nedir?

Katma değer hizmetlerimiz, her projeye karşı özel yaklaşımımız ve mevcut teknolojiler hakkındaki derin teknik bilgimiz hakkında saatlerce konuşabilirim ama bence en büyük fark insanlar. Tüm pazarlarımızda harika ekiplerimiz var. Bu insanlar endüstrimize, ortaklarımıza ve ortaklarımızın projelerine tutkuyla yaklaşıyor. Dünya çapında tüm bölgelere özel olarak atanan satış ekiplerimiz ve 60’dan fazla tecrübeli mühendisimizle gerçekten bir fark yaratabiliyoruz.

Son olarak ne eklemek istersiniz?

Türkiye pazarında işimizi arttırma fırsatına sahip olduğumuz için gerçekten çok heyecanlıyım. Winncom 2016 yılında Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı, fakat bu yıl faaliyetlerini genişletecek ve hizmetlerinin yetkinliğini ve kapsamını arttırmaya odaklanacak. Satış, destek, mühendislik hizmetleri ve yerel bir depo. Türk müşterilerimiz, hiçbir gecikme yaşanmadan, kendi dillerini konuşan ve bölgenin yerlisi olan satış ve mühendislik personelleri ile işlerini yürütebilecek. Bence Türkiye, Winncom’un haritasındaki en önemli pazarlardan biri olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir