28 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Ekonomi Son Dakika

TÜRKİYE’NİN İLK GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ AÇILDI

Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminin çatı kuruluşu GEN Türkiye; DEGİAD ev sahipliğinde TÜSİAD, TÜRKONFED, Habitat Derneği ve KAGİDER ortaklığında Denizli Girişimcilik Zirvesi düzenledi. Zirve kapsamında GEN bünyesinde hayata geçen dünyadaki üçüncü, Türkiye’nin ilk girişimcilik merkezi olan GEN Campus Denizli’nin açılışı da yapıldı.

Yaklaşık 200 ülkede aktif çalışmalar yürüten Global Girişimcilik Networkü’nün (GEN) bir parçası olarak 2020 yılında Habitat Derneği idari yönetiminde kurulan GEN Türkiye, girişimcilik dünyasına yönelik etkinliklerle öne çıkıyor. GEN Türkiye, Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) ev sahipliğinde, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Habitat Derneği ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ortaklığında Denizli Girişimcilik Zirvesi’ni gerçekleştirdi. Sivil toplum, girişimcilik ve dijital dönüşüm dünyasının önde gelen temsilcilerinin, deneyimlerini genç girişimcilerle paylaştığı zirvede, dünyadaki üçüncü, Türkiye’nin de ilk girişimcilik merkezi olan GEN Campus’un açılışı da yapıldı.

GEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Aydın, dünyayı etkisi altına alan mevcut ekonomik konjonktürde girişimcilik ekosistemindeki fırsatları ortaya koymak ve ekosistemi geliştirmek için global ekosistemlerle olan network, iletişim ve iş birliklerinin artırılmasının çok önemli olduğuna inandıklarını belirterek, “GEN Türkiye olarak global girişimcilik ekosistemiyle ülkemizdeki ekosistem arasında köprü görevi üstlenirken, Türkiye’deki girişimcilik ekosistemini daha dinamik hale getirmeyi hedefliyor ve çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda GEN çatısı altında hayata geçen dünyadaki üçüncü girişimcilik ve inovasyon merkezi GEN Campus Denizli’nin idari yönetimi ve çatısı altında uygulanan programlarıyla dünyada model haline gelecek bir yapı olmasını bekliyoruz” dedi.

GEN Türkiye Başkan Yardımcısı Gülden Yılmaz ise, girişimcilik ekosistemini güçlendirici etkinlikler düzenlemenin en önemli misyonlarından biri olduğunu belirtti, GEN Türkiye çatısı altında Girişimcilik Dünya Kupası (EWC 2022) yarışmasının yerel organizatörlüğünü yürüttüklerini söyledi. me olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir