28 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Otomotiv

VESTEL OLARAK, EVC PAZARINI DOMİNE ETMEYE BAŞLADIK

Vestel Ticaret A.Ş. Online & Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Güler’i ağırladığımız Ocak sayımızda Güler; geleceğin teknolojilerine uzun zamandır yatırım yapan bir şirket olduklarının altını çizerek, elektrikli araçların şarj noktalarında kullanılan EVC pazarını da domine etmeye başladıklarını ifade etti.

Elektrikli araç pazarı günden güne büyüyor. Vestel/VPO’nun bu alanda sunduğu çözümler ve hizmetler hakkında bilgi verir misiniz?

Elektrikli araçların kullanımının artması ile birlikte şarj noktalarının ulaşılabilirliği ve yaygınlaşması, insanların hızlıca çözüm beklediği konuların başında yer alıyor. Bir teknoloji şirketi olarak geleceğin teknolojilerine çok uzun zamandır yatırım yapıyoruz. Bu konularda gerçekleştirdiğimiz AR-GE çalışmaları sonucunda üstün tasarımlı, yüksek verimliliğe sahip ve çevre dostu elektrikli araç şarj istasyonlarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ile de imzaladığımız lisans anlaşmaları var. Böylelikle ürünlerimizi dünyanın 158 ülkesine ulaştırırken, geleceğin en önemli sektörlerinden elektrikli araçların şarj noktalarında kullanılan EVC pazarını da domine etmeye başladık. Geçtiğimiz Mart ayında Eneco eMobility ile EVC anlaşmasına imza attık. İş birliği ile Eneco eMobility, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’dan oluşan Benelüks Bölgesi ve Almanya’da Vestel EVC’lerinin kurulumunu gerçekleştireceğiz. Ayrıca İspanyol enerji şirketi Iberdrola’nın başta İspanya, İngiltere ve İtalya olmak üzere Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde kuracağı elektrikli araç şarj istasyonları için de ürün sağlayacağız.

Ürünlerinizi farklılaştıran ve öne çıkaran özellikleri nelerdir?

Web sitemizde satışa sunduğumuz Vestel Elektrikli Araç AC Şarj İstasyonları, ergonomik tasarımlarıyla evinize ya da işyerinize şarj istasyonu kurdurabilen Bireysel Kullanım özelliği sunuyor. 7.4kW , 11kW ve Vestel Ticaret A.Ş. Online & Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Güler’i ağırladığımız Ocak sayımızda Güler; geleceğin teknolojilerine uzun zamandır yatırım yapan bir şirket olduklarının altını çizerek, elektrikli araçların şarj noktalarında kullanılan EVC pazarını da domine etmeye başladıklarını ifade etti. 22kW güç seviyeleri ile şarj istasyonunun bulunacağı noktaya ya da aracın modeline göre en uygun VESTEL EVC04 modeli seçilebiliyor. Tak çalıştır özelliği sayesinde herhangi bir ayarlamaya ihtiyaç olmaksızın kolay kullanım imkanı sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar Türkiye’nin neresinde olursanız olun, satış sonrası hizmetlerde kusursuz Vestel deneyimini yaşamak için destek alabiliyorlar. Ayrıca Vestel Proje Ortağım olarak pazarda bulunan araçların büyük bir kısmını 30 dakikadan daha az bir sürede şarj edebilen Vestel Elektrikli Araç DC Şarj İstasyonları ile pazarın hızlı şarj gereksinimlerini karşılıyoruz. 2 farklı araca kadar hizmet sağlayabilen bu cihazlar sayesinde otopark alanları da en efektif şekilde kullanılabiliyor. Şık tasarımı ile öne çıkan Elektrikli Araç Şarj İstasyonu ürünlerimiz sayesinde Türkiye’de bu sektörün en önde gelen firması olma yönünde emin adımlarla ilerliyoruz.

Ürünlerinizin toplu kullanım alanlarında işletmeci firmalara/kurumlara/şirketlere sağlayacağı faydalar ve avantajlardan bahseder misiniz?

Kurduğumuz iş ortaklıkları, dünyanın geleceği için büyük önem arz eden elektrikli araç kullanımının artışına aracılık edecek. Elektrikli araç şarj çözümüne yönelik talebi karşılama ve yaygınlaştırmanın yanı sıra hem bireylerin hem de küçük işletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerini de destekliyoruz. Attığımız bu adımlarla yenilenebilir enerjinin kullanımıyla karbon emisyonları önemli ölçüde düşürülürken, iş ortaklarımızın döngüsel ekonomiyi desteklemesine de olanak sağlıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir