4 Mart 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Ekonomi Son Dakika

AKARYAKITA ÇİFTE İNDİRİM

Geçtiğimiz hafta benzin ve motorine üst üste zam yapılmıştı. Akaryakıt fiyatları için yeni haftanın ilk gününde bir son dakika gelişmesi daha yaşandı. Hem benzin fiyatı hem de (mazot) motorin fiyatları için indirim geleceği öğrenildi. Salı gününden geçerli olmak üzere benzinde 61 kuruş, motorinde 77 kuruşluk indirim bekleniyor.

Akaryakıt fiyatları son dakika haberleri araç sahipleri tarafından yakından takip ediliyor. Petrol ve dolar kuru ile yön bulan fiyatlar indirim ve zam haberleri ile gündemde yer alıyor. Geçtiğimiz hafta hem benzin hem de motorine (mazot) gelen zamların ardından akaryakıta çifte indirim geleceği öğrenildi.

Küresel petrol fiyatları son 1 yılın en düşük seviyelerinde hareket etmeye devam ederken akaryakıt fiyatlarında yeni indirimi gündeme getirdi. Bu kapsamda Salı gününden geçerli olmak üzere benzinde 61 kuruş, motorinde 77 kuruşluk indirim bekleniyor.

Aralık ayı içinde benzine toplamda 2,76 TL indirim yapıldı ve litre fiyatı 17,43 TL’ye geriledi. Geçtiğimiz hafta yapılan son zam sonrası ise benzinin litre fiyatı 18,5 TL’ye çıktı. 21,05 TL’ye kadar gerileyen motorin ise geçen hafta yapılan 1,75 TL’lik zam sonrası 22,8 TL’ye yükselmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir