21 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Filo

ABB, E-MOBİLİTE SEKTÖRÜNE YÖN VERİYOR

Türkiye’deki müşterilerine yeni Terra 360 Premium Şarj Deneyimi sunan ürününü tanıtan ABB, aynı zamanda müşterilerinin son teknoloji elektrikli araç şarj ünitelerine uygun fiyatlarla erişim sağlayabilmesi adına BNP Paribas ile hazırladığı finansman programını hayata geçiriyor.

ABB, BNP Paribas finansal kiralama ile elektrikli şarj istasyonlarına özel geliştirdiği finansman programıyla müşterilere özel; döviz cinsinden kiralamalarda 12-60 ay arası esnek ödeme planları, peşin satınalmaya kıyasla daha uygun fiyatlar ile %100’e varan finansman imkanı ve BNP Paribas finansal kiralamanın uzman ekibiyle hızlı kredi onay süreci gibi avantajlar sağlıyor. ABB E-mobilite, bu programla birlikte Türkiye’deki müşterilerine son teknoloji elektrikli araç şarj ünitelerine uygun fiyatlarla erişim sağlıyor. Müşteriler, elektrikli araç şarj ünitelerine uygulanan KDV oranının, leasing finansmanıyla yüzde 1’e düşmesi nedeniyle uygun koşullarda kiralama fırsatına sahip oluyor.

Terra AC, Terra 124 ve Terra 184 de dahil olmak üzere bazı popüler ABB E-mobilite şarj üniteleri, program aracılığıyla özellikle yüksek talep görüyor. Bu seçenekler şarj ağı işletmecileri tarafından tercih edilirken, elektrikli otobüs ve TIR üreticileri gibi orijinal ekipman üreticileri (OEM), programı özellikle yüksek güçlü şarj ünitesi ve pantograf yatırımları için avantajlı buluyor.

ABB tarafından uygulanan yeni leasing seçeneği müşteriler arasında oldukça ilgi gördü ve programın 2022’nin sonlarında başlamasından bu yana geçen süre içinde bir dizi başarılı siparişle sonuçlandı. ABB Terra 360 ile çevre dostu sürüş deneyimi ABB Türkiye İstanbul’da düzenlenen tanıtım etkinliğinde yeni Terra 360 Premium Şarj Deneyimi sunan ürünü tanıttı. Avrupa, ABD, Latin Amerika ve Asya Pasifik bölgelerinde kullanıma sunulan Terra 360, Elektrikli Araç (EA) sürücülerinin günlük ihtiyaçları ve beklentileri göz önünde bulundurularak tasarlandı. ABB E-Mobility’nin geniş kurulu tabanı tarafından kazanılan zengin saha deneyiminden yararlanan Terra 360, hız ve rahatlığın yanı sıra konfor, kullanım kolaylığı ve aşinalık duygusu sunuyor.

Terra 360 akaryakıt istasyonlarında, marketlerde ve perakende satış noktalarında özel EA sürücülerinin ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra elektrikli ticari araç filosuna sahip kurumların tesislerine de kurularak şirketlere zamandan ve kaynaklardan tasarruf imkanı sağlıyor.

Terra 360, EA sürücülerine günlük yaşamda ihtiyaç duydukları tüm şarj imkanlarını sunarken, aynı zamanda çevre dostu bir sürüş deneyimini taahhüt ediyor. Yenilikçi teknolojiye sahip Terra 360 kullanıcılara daha hızlı şarj ve daha uzun menzil sağlıyor. İleri düzey şarj yönetimi ve enerji optimizasyonu sayesinde, elektrikli araç sahipleri seyahatlerini kolayca planlayabiliyor ve uzun yolculuklarda kesintisiz bir premium şarj deneyimi ile yolculuklarını güvenle gerçekleştiriyor.

Araç filolarına zamandan tasarruf

Terra 360’ın 2024 yılında üretimine başlanacak dört aracı aynı anda şarj etme özelliği, EA sürücülerine esneklik sunacak. Bir araç şarj edilirken, diğer araçlar da aynı anda şarj edilebilecek. Bu sayede, aynı filoda birden fazla elektrikli araç sahibi olan kullanıcılar veya şirketler, tüm araçlarını tek bir şarj cihazında aynı anda şarj ederek zamandan ve kaynaklardan tasarruf edebilecek.

Terra 360 tek bir aracı 360 kW’lık güçle ve 500A’ya kadar, iki, üç veya dört aracı aynı anda 90kw’lık güçlere dinamik olarak bölerek şarj edebilme imkanı sunuyor. Çoklu şarj etme özelliği, elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla birlikte artan talebi karşılamak için tasarlanan Terra 360 kullanıcıların elektrikli araçları şarj etme süresini optimize etmelerine yardımcı olurken, enerji verimliliği ve şebeke kararlılığını da korumayı hedefliyor. Bu da elektrikli araç sahiplerine kesintisiz ve güvenilir bir şarj deneyimi sunuyor.

İşletmeler ve markalar için pazarlama fırsatı

Terra 360’ın büyük ekranı, reklam ve görsellerin şarj istasyonunda gösterilmesini sağlayarak işletmeler ve markalar için mükemmel bir pazarlama fırsatı sunuyor. Bu ekran aracılığıyla, işletmeler araç sahiplerine ürünlerini veya hizmetlerini tanıtabilir, kampanyalarını duyurabilir ve marka bilinirliğini artırabilirler. Kullanıcılar da şarj sürecinde ilgi çekici içerikleri görebilir ve güncel bilgilere erişebilirler.

Tüm bunların yanında, Terra 360’ın ergonomik kablo makara sistemi, kullanıcıların araçlarını kolayca şarj etmelerini sağlıyor. Kablo makarası sistemi, kullanıcıların kabloları kolay bir şekilde taşımlarını ve dağınıklığı engellemelerini temin ediyor. Bu sayede, kullanıcılar şarj işlemine hızlıca başlayabilir ve şarj tamamlandığında da kabloları pratik bir şekilde toplayabilirler. Ergonomik tasarım, kullanıcıların şarj sürecini daha kullanıcı dostu ve rahat bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyor.