29 Kasım 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Haber

BONNA, GENÇ ŞEFLERİN GASTRONOMİ MARATONUNA EŞLİK ETTİ

Ülkemizdeki genç aşçılara beceri ve yaratıcılıklarını uluslararası arenada sergileme fırsatı sunan Uluslararası Genç Aşçı Yarışması’nın Türkiye elemeleri Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşti. Le Cordon Bleu ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda, 27 yaşını aşmamış 10 genç şef kıyasıya mücadele etti. Bu zorlu gastronomi maratonunda birbirinden özgün koleksiyonlarıyla sunumlara eşlik eden premium porselen markası Bonna, genç şeflerin yanında oldu.

Chaîne des Rôtisseurs Derneği tarafından bu yıl 25’incisi gerçekleşen Uluslararası Genç Aşçı Yarışması Le Cordon Bleu’ nün Özyeğin Üniversitesi’ndeki Mükemmellik Merkezi tesislerinde yapıldı. Türkiye’nin önemli 5 yıldızlı otellerinde ve restoranlarında çalışan 27 yaşını aşmamış 10 genç yarışmacının hünerlerini sergilediği yarışmaya destek veren Premium porselen markası Bonna, genç şeflerin gastronomi maratonunda yanında oldu.

Genç aşçıları teşvik etmek ve mutfak sanatları konusundaki deneyim ve yeteneklerini uluslararası rekabet ortamında paylaşmalarına olanak sunmak amacıyla yapılan organizasyonda, şefler ana yemek ve tatlıdan oluşan menüyü Bonna’nın birbirinden özgün koleksiyonları eşliğinde sundu. Tüm menüyü 4 saat içinde hazırlayıp jüriye takdim eden şefler; lezzet, sunum, yaratıcılık, mutfak teknikleri, organizasyon becerileri, profesyonellik, hijyen ve zamanlama kriterlerine göre değerlendirildi.

Şeflerimizin gelişimine katkıda bulunmak bizim için büyük mutluluk

Genç şeflerin dünyaya açılmasına ve kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayan bu kıymetli organizasyona destek vermekten ötürü duydukları mutluluğu ifade eden Bonna Genel Müdürü Erbil Aşkan, Bonna olarak her zaman genç şeflerin yanında olduklarını söyledi. Aşkan konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye’nin ilk %100 HoReCa markası olarak, kurulduğumuz günden bu yana üretim süreçlerimizin her bir aşamasında sektörün ve sektör profesyonellerinin ihtiyaçlarına odaklandık. Gastronomi sektörümüzün baş aktörlerinden olan şeflerimiz ise her zaman en kıymetlilerimiz arasında yer aldı. Onların eşsiz lezzetlerini mükemmel sunumlarla tamamlarken, birlikte her defasında farklı ilhamlar veren sofralar yaratıyoruz. Bu sebeple Türk mutfak kültürünün gerçek potansiyelini ortaya çıkaracak, Türk şeflerinin gelişimine katkıda bulunacak ve dünyada hak ettikleri yere gelmelerini sağlayacak her türlü adımın içerisinde yer almak bizim için büyük bir mutluluk. Bu adımların Türkiye’deki öncülerinden olan Le Cordon Bleu Türkiye’nin organizasyonunun bir parçası olmak da bizler için çok anlamlı ve değerli.”

Yarışmaya katılan tüm şefleri tebrik eden Aşkan, dereceye giren ilk üç şefe Bonna’nın geri dönüştürülmüş malzemeden ürettiği sürdürülebilir ürünlerinden takdim ederken “Sürdürülebilir bir dünya için sürdürülebilir ürünler kullanmak ne denli önemli ise, genç şeflerin mutfağında sürdürülebilir ürünlerin yer alması o denli önemli. Bu anlamda Bonna ürünleri ile hem onların mutfağına hem de dünyamızın geleceğine katkıda bulunduk” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir