24 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

EVOLOG’UN YENİ ODAĞI BAĞIMSIZ DEVLETLER TOPLULUĞU

Kurulduğu 2013 yılından bugüne değin genç ve dinamik kadrosu ile lojistik sektöründe sürekli büyüyen ve Avrupa trafiklerinin en önemli oyuncularından biri haline gelen EvoLog’un yeni odağı Bağımsız Devletler Topluluğu oldu.

E voLog’un son yatırımları ve hedeflerine dair bilgiler paylaşan EvoLog Genel Müdürü Halil Özendi şu ifadeleri kullandı: “2023’te yaşanacak Avrupa pazarındaki olası daralmayı Türk İhracatçısı alternatif pazarlar ile aşacaktır. Biz de Türk İhracatçısı’nın yanında olabilmek için Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki yatırımlarımıza odaklandık.

10 Haziran’da kardeş ülke Azerbaycan’daki şirketimizi açtık. EvoLog Azerbaycan MMC yurt dışındaki beşinci yatırımımız ama doğudaki ilk kapımız. “Mikro İhracat” yükleri dahil, tüm taşıma modlarında hizmet veren şirketimiz, bizi diğer doğu ülkelerine de bağlayacak. Potansiyeline çok inandığımız, beklentilerimizin büyük olduğu Azerbaycan’ın, diğer Türk devletlerine yapacağımız yatırımların öncüsü olmasını hedefliyoruz.

13 Haziran’da Muratbey Gümrük İdaresi’ne bağlı antrepomuzu hizmete açtık. Antrepomuzun yer aldığı, toplamda 26.000 m2 kapalı depolama ve 2.200 m2 ofis binasından oluşan Çatalca Lojistik Merkezimizde, ayrıca izinli gönderici ve alıcı statüsünde operasyon yapacağımız aktarma merkezi, depolama, sipariş hazırlama ve dağıtım alanlarımız var. Bu tesisin de Avrupa ile BDT arasında ticareti olan Türk firmalarına önemli bir kapasite sunacağını düşünüyoruz.

Rusya pazarı için başlattığımız parsiyel konteyner ihracat hizmetimiz önemli bir ürün haline geldi. Bu üründe ihracatçımızın talebine göre kapıdankapıya hizmet verebiliyoruz. Isı kontrollü konteyner taşımalarımıza da talep gün geçtikçe artıyor.”

Yılın ilk yarısına dair bilgileri de paylaşan Özendi “İlk altı ayımız yeni ürünlere yönelik attığımız adımlarla keyifli bir telaş içerisinde geçti. Aktif müşteri sayımız %20 artarak 4.400’e, ilk altı aydaki ciromuz ise 76milyon €’ya ulaştı. Hem müşteri sayımızı, hem de mevcut müşterilerimize verdiğimiz hizmeti artırdık. Çoğunluğunu Y kuşağının oluşturduğu çalışan sayımız, %24‘lük artış ile 680’e ulaştı.” dedi.

“Odaklandığımız ürünlerde %100’ü aşan büyüme oranlarımız var. Yeni bir exclusive acentelik anlaşması imzaladığımız Fransa trafiğimiz, yetkin isimlerle güçlendirdiğimiz deniz ve havayolu hizmetlerimiz gibi.” diyen Özendi, “2023’te Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken, genç EvoLog da kuruluşunun 10. yılını kutlayacak. Daha nice 10 yılın büyüme hikayesini yazabilmek için, EvoLog çok çalışmaya, insana ve teknolojiye yatırım yapmaya devam edecek.” şeklinde konuştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir