30 Kasım 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Atamalar Haber

HEPA TÜRKİYE’DE ÜST DÜZEY ATAMA

Macaristan İhracatı Teşvik Ajansı HEPA TÜRKİYE’de üst düzey atama yapıldı. Türkiye ve Macaristan arasındaki karşılıklı ticari ilişkilerin gelişmesine yönelik ülkeler arası köprü görevi gören HEPA’nın yeni Genel Müdürü Yalçın Orhon oldu. 

Türkiye Macaristan ticari ilişkileri açısından oldukça önemli bir pozisyona sahip olan HEPA Türkiye’nin yeni Genel Müdürlüğü görevine iş dünyasının deneyimli ismi   Yalçın Orhon atandı.

Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı, Macaristan Ulusal İhracat Stratejisi doğrultusunda hareket eden Macaristan İhracatı Teşvik Ajansı HEPA’nın Türkiye ve Yunanistan’dan sorumlu resmi temsilcisi olarak 2015 yılında kurulan HEPA Türkiye, karşılıklı ticari ilişkilerin gelişmesine yönelik ülkeler arası köprü görevi görüyor. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da, ayrıca Atina ve Budapeşte’de yer alan toplam 6 ofisi ile faaliyet gösteren HEPA hizmet verdiği Macar şirketlerin ürün ve hizmetlerini Türkiye ve Yunanistan pazarlarında tanıtarak karşılıklı ticaretin gelişmesine katkı sağlıyor ve ülke ekonomilerinin büyümesinde önemli rol oynuyor. Pazar araştırma raporları hazırlamak, şirketlerin doğru ve güvenilir yerel partnerler bulmalarına yardımcı olmak, Macaristan’dan ürün tedarik etmek isteyen Türk ve Yunan firmalarına tedarikçi sağlamak gibi hizmetleri bulunan HEPA Türkiye, ayrıca, tanıtım faaliyetleri kapsamında, ülke günleri düzenleyip katıldığı uluslararası ve yerel fuarlarda Macaristan firmalarını temsil ediyor. Macaristan İhracatı Teşvik Ajansı HEPA Türkiye, Türk girişimcilere Avrupa’ya ihracat fırsatı sunuyor. Yatırımcılar, HEPA’nın kendilerine sunduğu yol haritasından yararlanarak, ticari faaliyetlerini Avrupa’ya taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir