19 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Gastro Son Dakika

METRO USULÜ ÜRÜNLER, EN MÜKEMMEL HALİYLE ŞEFLERLE BULUŞUYOR

Mutfaklar için ürün tedariğinin tüm süreçlerini en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş kriterler doğrultusunda yaparak, en kıymetli ürünleri en doğru şartlarda şeflere sunan Metro Türkiye, “Metro Usulü” manifestosunu yayımladı.

En uygun topraklarda yetişmiş yerel ürünlerin en iyilerini tedarik etmek için kalite analizleri yapan, bu ürünlerle yaratılabilecek lezzetleri şef testlerinden geçiren Metro Türkiye, benzersiz bir iş yapış sürecine imza atıyor. Metro Türkiye’nin üstün kaliteli ve lezzetli ürünleri arama yolculuğundan uzmanlığı ile bu ürünlerin yetiştirilmesine verdiği desteği, ürünlerin özenle hasat edilmesinden analizlere ve şeflerle yapılan testlere uzanan titiz çalışmaları kapsayan tüm bu güven ve kalite sürecine Metro Usulü deniyor. Tüm kontrol ve analizleri başarıyla geçerek raflara taşınan benzersiz ürünler, profesyonel mutfaklarda her şefin kendine özgü tarifi ile harika lezzetlere dönüşüyor.

Metro Usulü ürünler ile Türk mutfağı geleceğe taşınıyor

Türk mutfak kültürünü, değerlerini korumak, geleceğe taşımak ve Türk mutfağının şefleriyle birlikte dünyada hak ettiği yere gelmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını 33 yıldır sürdüren Metro Türkiye, bunun yerel ürünleri ve üreticileri destekleyip güçlendirerek başarılabileceğine inanıyor. Bu inançla da yerelleşme çalışmalarına ek olarak sürdürülebilirlik ve gıda güvenliği çalışmaları ile de sektöre öncülük eden Metro Türkiye, yerel ve Coğrafi İşaret tescilli ve aday ürünlere sahip çıkıyor, ürünün, üreticinin ve çevrenin sürdürülebilirliği için çalışıyor, aynı zamanda raflarında sunduğu tüm ürünleri ilgili analiz ve kontrollerden geçirerek müşterileri için güvenilir bir adres oluyor. Türk mutfağına sahip çıkmanın bu köklü mutfak için titizlikle çalışmaktan geçtiğine olan inancı ile tüm süreci Metro Usulü yönetiyor.

Güvenilir, kaliteli ve lezzetli ürünlerinin Metro Usulü hikayesi

Metro Türkiye, yerel üreticiler tarafından tutkuyla yetiştirilen yerel ürünleri arıyor. Bir ürünün yetiştiği en güzel yeri ve oranın en iyi yerel üreticilerini buluyor. Daha sonrasında üreticilerin emeğine bilgisini, deneyimini ve uzmanlığını katarak hem üretilen yerel ürünlerin sürdürülebilirliğini sağlıyor hem de üreticilerin gelişmesine destek olarak standartlara uygun üretim yapılmasını mümkün kılıyor.

Ürünler seçildikten ve hasat edildikten sonra ise Metro Usulü kontroller başlıyor. Metro Türkiye, güvenilir, kaliteli ve lezzetli Metro Usulü ürünleri belirlerken her ürünü ilgili onlarca kalite adımından geçiriyor. Örneğin Metro Usulü zeytinyağları 76, domates 59, sarımsak 73 farklı kalite adımında kontrol ediliyor. Son olarak ise Türkiye’nin ilk Gastronomi keşif platformu Gastronometro’nun şefleri ile ürünlerin performansını, tadını, yapısını ve kokusunu bizzat test eden Metro Türkiye, özenle seçilen bu ürünleri raflarına getirerek profesyonel mutfakların şefleri ile buluşturuyor.

Reyonlara taşıdığı ürünlerin her birini derinlemesine inceleyerek renginden büyüklüğüne, ağırlığından içeriğine ürüne özel birçok farklı kriterde gözden geçiren Metro Türkiye, raflara gelen her ürünün Metro Usulünce kusursuz olmasını hedefliyor. Siz şeflere ise sadece kendinize özgü yaratıcılığınızı kullanarak güven, kalite ve lezzetin buluştuğu bu ürünlerle eşsiz tabaklar hazırlamak kalıyor.

İşte “Metro Usulü” Manifesto

Öncelikle bol bol arıyoruz.

Bir ürünün yetiştiği en güzel yeri ve oranın en iyi yerel üreticilerini bulana kadar arıyoruz.

Bulunca onların emeğine bilgimizi, deneyimimizi, uzmanlığımızı katıyoruz.

Ürünler hasat edildiğinde hepsini özenle topluyor, kontrollerimize başlıyoruz.

Mesela zeytinyağını 76, domatesi 59, sarımsağı 73 farklı kalite adımında kontrol ediyoruz ve önce kendimiz deniyoruz.

Şeflerimizle birlikte ürünlerimizin performansını, tadını, yapısını, kokusunu bizzat test ediyoruz.

En beğendiklerimizi büyük özenle raflara taşıyor, uzmanlığımızla buluşturuyoruz.

Çünkü Türk mutfağına sahip çıkmanın bu köklü mutfak için titizlikle çalışmaktan geçtiğini biliyoruz.

İşte biz buna Metro Usulü diyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir