13 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Fintech

Mikrogrup’tan yeni ürün: Bizmu

Mikrogrup bünyesinde hayata geçirilen yeni ürün Bizmu’yla ilgili Mikrogrup CEO’su Tunç Taşman ve Paraşüt İş Birimi Ticari Direktörü Fatih Eken’le görüştük. Pratik çözümlerle tüm ön muhasebe ihtiyaçlarının tek bir platform üzerinden kolayca yönetilebilmesini sağlayan Bizmu; mikro ve küçük ölçekteki işletmeleri hedefliyor.

Yeni ürününüz Bizmu, ne zaman hayata geçti?

Tunç Taşman: Bizmu; bir süredir üzerinde çalıştığımız, müşterilerimizle test ettiğimiz, mali müşavirlerimizden ve müşterilerimizden gelen geri bildirimlere göre son halini verdiğimiz yeni ürünümüz. Bizmu’yu, Mayıs ayında kullanıcıların deneyimine sunduk ve lansmandan bu yana da yoğun ilgi görüyoruz.

Ürünün hitap ettiği özel bir kitle var mı?

Tunç Taşman: Bizmu’yu, mikro ölçekteki işletmeler için hazırladık. Bu işletmelerin en temel ihtiyaçları olan e-Fatura ve temel ön muhasebe gereksinimlerini, en kolay şekilde ve en iyi müşteri deneyimini sunarak karşılamalarını sağlıyoruz. Tabii mikro işletme denilince, bu işletmenin bütün işlerini takip eden bir de mali müşaviri var. Mali müşavirler, bu segmentteki işletmenin vazgeçilmezi. Dolayısıyla ürünü mikro işletmeler için hazırlarken, aynı zamanda bu işletmelerin önemli paydaşı olan mali müşavirlerini de unutmadık.

Ürünün öne çıkan faydaları nelerdir?

Fatih Eken: Mikro işletmelerin en temel ihtiyaçları, faturalarını kesmek ve kolay bir şekilde gelirleri ve giderleri ile alacak ve vereceklerini takip edebilmek. Bizmu ile mikro işletmelerin bütün bu işlerini, en kolay ve sade şekilde yapabilmelerini sağlıyoruz. Zaten mevzuat gereği artık hemen hemen tüm işletmelerin e-Fatura’ya geçmesi zorunluluk haline geliyor. Bu geçişte karmaşık web sayfaları üzerinden zorlukla geçiş yapmak yerine, işletmelere son derece kolay ve web-mobil fark etmeden, her yerden rahatça kullanabilecekleri bir deneyim sunuyoruz.

Bizmu’nun tüm mali müşavir uygulamalarına uygun aktarım özellikleri sayesinde mali müşavirlerin de çok kolay ve hatasız bir şekilde işletmelerin muhasebelerini tutabilmelerini sağlıyoruz. Özetle Bizmu ile en temelde mikro işletmelere ve en önemli paydaşları olan mali müşavirlere, kafalarının son derece rahat olacağı, kullanımı çok kolay ve hemen dijital platforma geçiş sağlayan e-Fatura ve temel ön muhasebe uygulaması sunuyoruz.

Hangi çalışmalar Bizmu ile artık daha kolay hale geliyor?

Fatih Eken: Bizmu kullanmaya başlayan bir müşterimiz hızlı ve kolay bir şekilde e-Fatura’ya geçer, müşterilerini, alacaklarını, ödemelerini, nakit ve finansal durumunu takip eder, basit şekilde ürünlerini ve stoklarını listeler, üstelik bütün bunları ister mobil ister web her yerden yapabilir.

İşletme Bizmu kullanıyorsa, çalıştığı mali müşaviri de Mikrogrup’un çok üst seviyedeki veri aktarım entegrasyonlarını kullanabilmeye başlar ve bu sayede işletmenin mali müşaviriyle tamamen dijital ve entegre bir şekilde çalışması sağlanabilir.

Müşteri eğer e-Fatura’ya geçmeyi tercih etmiyorsa kağıt faturalarını Bizmu’da oluşturabilir, giderlerini görseliyle birlikte Bizmu’ya kaydedebilir, isterse e-Arşiv faturalarını GİB İnteraktif Vergi Dairesi sitesi yerine doğrudan Bizmu’nun içerisinde oluşturup gönderebilir ve bütün bunlara mali müşavirleri herhangi bir kağıt işiyle uğraşmadan doğrudan ulaşıp, muhasebe hesaplarını ve beyanlarını yapabilir.

Bizmu’yu geliştirirken ürünün çok yalın ve temiz olmasına, kullanımının çok kolay olmasına ve hem müşterinin hem de müşavirin en temel gereksinimleri olan fatura ve temel ön muhasebe ihtiyaçlarına odaklandık. Dolayısıyla Bizmu’da müşterilerimize çok net şekilde fatura ve temel ön muhasebe ihtiyaçları için temiz bir deneyim ve kolaylık, mali müşavirler için de zaman kazancı ve kafa rahatlığı sağlamayı hedefledik.

Mikrogrup açısından Bizmu’nun stratejik önemi nedir, pazarda ne amaçlıyorsunuz?

Tunç Taşman: Mikrogrup olarak KOBİ’lerin dijital dönüşümünü sağlamayı ve uçtan uca çözümlerle mali müşavirlerin hayatlarını kolaylaştırırken, beraber çalıştıkları ticari şirketlere katkılarını da en üst seviyeye çıkarmalarına imkan vermeyi amaçlıyoruz. Bu bağlamda KOBİ’lerin dijital dönüşümünü hızlandırmak için hem temel ihtiyaçları çözen hem kullanımı kolay hem de mali müşavirleriyle tam entegre çalışmalarını sağlayabilen, oldukça uygun fiyatlı bir çözümün pazarda fark yaratacağını öngördük ve Bizmu’yu çıkarma kararı aldık. Artık Bizmu ile KOBİ’ler karmaşık web siteleriyle uğraşmak yerine uygun ücretlerle e-Fatura’ya geçebilecek, mobil dahil her yerden erişilebilen bir uygulamayı kullanmanın kolaylığını yaşayacak, aynı zamanda mali müşavirler de portal ile uğraşmadan uçtan uca entegre bir çözümle şirketleri e-Fatura’ya geçirebilecekler. Bu sayede biz de Bizmu ile pazarın dönüşümünü hızlandırmayı ve çok daha fazla müşteriye ulaşarak büyümeyi hedefliyoruz.

Bizmu’nun pazarda yarattığı etki şu anda ne boyutta?

Fatih Eken: Lansmandan bu yana önemli sayıda mikro işletme, Bizmu’yu tercih etti. Böylelikle e-Fatura’ya Bizmu ile geçmiş oldular ve 500 binden fazla e-Fatura işlemi gerçekleştirdiler. Müşterilerimiz genel olarak üründen çok memnun olduklarını, kullanıcı dostu bulduklarını ve kolay kullanılabilir olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca müşterilerimiz e-Fatura ve ön muhasebe ile ilgili temel ihtiyaçlarını, Bizmu ile gayet yeterli ve uygun şekilde karşıladığını belirtiyorlar. Hatta birçok müşterimiz, ürünü kendi çevrelerine tavsiye ettiklerini, diğer KOBİ’leri de Bizmu’dan faydalandırmamız gerektiğini belirterek bizi cesaretlendiriyorlar. Bu durum bizi çok mutlu ediyor. Ayrıca bugüne kadar yüzlerce mali müşavir, Bizmu’yu kendi çalıştıkları şirketlere tavsiye etti ve e-Faturaya geçiş için önerdi.

İşletmelere ve müşavirlere iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Fatih Eken: Tüm işletmeleri ve mali müşavirleri, bizmu.com web sayfamıza gelip, ürünü incelemeye davet ediyorum. Siteden kayıt olup, 14 gün ücretsiz denemeye başlayabilirler. Herhangi bir destek ihtiyacında (+90) 212 – 963 00 50 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir