4 Mart 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Fintech

OCTET PORTAL İLE TEK PORTAL ÜZERİNDEN DİJİTAL HİZMETLERİMİZİ SUNUYORUZ

Teknolojik altyapı ve finans alanındaki bilgi ve birikimleriyle firmaların işletme sermayelerini yönetmelerine destek olduklarını ifade eden Octet Türkiye Genel Müdürü Derya Ekemen Fidan ile Nisan sayımızda bir araya gelerek üyelerine sundukları hizmet ve çözümleri konuştuk.

Bir işletmenin sermayesini doğru yönetebilmesi adına Octet olarak sunduğunuz hizmet ve çözümler nedir?

Octet Portal ile ticari işlemler hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde yapılabiliyor. Sunduğumuz güvenilir tahsilat ve ödeme ürünleri ile hem alıcılar hem de satıcılar için tüm riskleri ortadan kaldırıyoruz. Octet Türkiye olarak müşterilerimize Kredi Kartı ile Tahsilat, 7/24 İnternet Bankacılığı Tahsilatı, İhracat Tahsilatı ve Çoklu Bankalı-DBS Sistemi ürünlerini sunuyoruz. Böylece güvenilir tahsilat ürünlerimizden Kredi Kartı ile Tahsilatta Octet POS’u kullanan müşterilerimiz bankalar ile anlaşma yapmadan, tüm kredi kartları ile taksitle satış yapabilirken; alıcıları da çeşitli kartlarla ödemelerini tek bir kanaldan kolayca diledikleri taksit seçeneğini tercih ederek gerçekleştirebiliyor.

Şirketler, Kredi Kartı ile Tahsilatlarını Octet Portal aracılığı ile yönettiklerinde alacaklarını ertesi gün tahsil ederek likidite gereksinimini karşılayıp yeni hammadde alımı için peşin ödeme avantajlarından yararlanırken, ödemelerinde ise sanal POS aracılığıyla 12 aya kadar taksitlendirme planlarıyla maliyetini sabitleyebiliyor. Verilen bu hizmet ile alıcı ve satıcı arasındaki tüm nakit akışı belirsizliklerini ortadan kaldırıyoruz.

Son olarak tedarik zinciri yönetiminde önemli bir yere sahip olan tedarikçinin nakit akışını güçlendiren Tedarikçi Finansmanı Platformu’muzu hayata geçirdik. Tedarikçi Finansmanı Platformumuz ile alıcı şirketler kendi ödeme taahhütlerine istinaden, tedarikçilerinin finansal verilerine veya teminat vermelerine gerek kalmadan nakde kolayca ve hızlı şekilde erişimini sağlıyor. Alıcının tedarikçisini desteklemesinde gerekli tüm teknolojik altyapıyı tek bir platformda sunuyoruz. Alıcının, kendi ERP’sinde vadesi ve ödenebilir tutarı kesinleşmiş faturalarını Octet Türkiye platformuna aktarmasıyla faturalar tedarikçi tarafından görüntülenebiliyor.

Tahsilat ürünleri ve ödeme çözümlerinizde müşterilerinize sunduğunuz güvenli ödeme altyapısının detaylarından bahseder misiniz?

Teknolojiden güç alan bir finans şirketi olarak sahip olduğumuz teknolojik altyapı ve finans alanındaki bilgi ve birikimimizle firmaların işletme sermayelerini yönetmelerine destek oluyoruz. Tüm ürünlerimizin dijital olmasıyla Octet Portal’ı kullanan üyeler tek bir portal üzerinden tamamen dijital hizmetlerimizden yararlanabiliyor. Ticaret yapan taraflara yanlış anlaşılma ve sahtekârlığa olanak tanımayan güvenli bir altyapı sunarken, bankalar için de şeffaflık sağlıyoruz. Sunduğumuz hizmetler ile Octet Türkiye olarak üyelerimize çok sayıda banka ve tahsilat aracına tek platform üzerinden güvenli ve kolay şekilde erişme olanağı veriyoruz.

Teknolojinin gelişimiyle paralel bir büyüme sergileyen fintek dünyasını önümüzdeki dönemde neler bekliyor, sektördeki bu değişime Octet ne kadar hazır?

Bu yılın ikinci yarısında açık bankacılık ürünlerimizle müşterilerimizin işletme sermayelerini dijital ortamda yönetmeleri için bir adım daha atacağız. Böylelikle, mevcut ve potansiyel müşterilerimiz hem hesap görüntüleme hem de ödeme emri başlatma işlemlerini Octet Portal üzerinde kolaylıkla gerçekleştirebilecekler. Yine bu yılın ikinci yarısında alıcıların NFC ile ödeme yapmasına olanak sağlayan geliştirimimiz de hazır olacak ve müşterilerimizin kullanımına sunulacak. Süreç içinde dijitalleşebilecek tüm tahsilat ve ödeme yöntemlerini Octet Portal ürünleri arasına katacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir