30 Kasım 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Haber

SAVUNMA SANAYİİ PROJELERİNİN EN KISA SÜREDE HAYATA GEÇİRİLMESİ İÇİN SEFERBER OLACAĞIZ

28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen ikinci tur seçimleriyle yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, oluşturduğu yeni kabinede Milli Savunma Bakanlığını Yaşar Güler’e emanet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede Milli Savunma Bakanı olarak atanan Yaşar Güler, bugüne kadar olduğu gibi görev süresince birinci önceliklerinin artan bir azim ve kararlılıkla terörle mücadele olacağını vurgulayarak, “Ülkemizin huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü terör örgütü ile en son terörist etkisiz hale getirilene kadar mücadeleyi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Hudut güvenliğimiz alınmış mevcut tedbirlerin her geçen gün geliştirilmesi suretiyle en üst seviyede sürdürülmeye devam ettirilecektir.” diyen Bakan Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin modern harp araç gereç sistemleri ile donatılması kapsamında Bakanlığın tüm imkan ve kabiliyetlerinin, birbirinden kıymetli savunma sanayii projelerinin en kısa sürede hayata geçirilmesi için seferber olacağının altını çizdi. “Kahraman ordumuzun en büyük kuvvet çarpanı fedakâr personelinin çağın gerekliliklerine uygun şekilde yetiştirilmesine devam edeceğiz.” şeklinde açıklamada bulunan Bakan Güler, bu kapsamda FETÖ’yle mücadelenin de artan bir azim ve kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.

Barış, huzur ve istikrara katkıda bulunmak

Bakan Güler; Millî Savunma Bakanı olarak ilk defa katıldığı NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na yönelik değerlendirmesinde, “Toplantıda, Kırım dâhil Ukrayna’nın toprak bütünlüğü, bağımsızlık ve egemenliğine olan desteğimizi bir kez daha dile getirdik. Yıkımın ve insani trajedinin artmasının önlenmesi için taraflar arasında bir an önce çatışmanın durdurularak ateşkesin sağlanmasına ihtiyaç olduğunu belirttik ve diplomasinin önemine vurgu yaptık. Bu konularda ve insani yardım konusunda şimdiye kadar olduğu gibi üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu belirttik.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir