11 Aralık 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

SERTRANS LOGISTICS’TE BAŞARININ ROTASI 2030

Hedef 2030 vizyonu doğrultusunda Türkiye’nin en büyük lojistik şirketi olmak için hız kesmeden çalışmalarına devam eden Sertrans Logistics, 2030 yılına kadar Avrupa’nın beş ülkesinde yerleşik düzende lojistik hizmeti vermeye ve kendi depolarıyla Avrupa pazarındaki satış gücünü daha da artırmaya odaklanıyor.

Tedarik zinciri yönetiminde verdiği katma değerli lojistik hizmetleriyle ulusal ve uluslararası müşterilerinin 34 yılı aşkın süredir güvenilir çözüm ortağı olan Sertrans Logistics, Avrupa’daki direkt hatlarıyla 19 ülkede 80’den fazla noktaya direkt komple ve parsiyel taşımacılık hizmeti sunuyor.

Sunduğu uçtan uca çözümleriyle Türkiye’nin lider lojistik şirketi konumunda olan Sertrans Logistics; uluslararası kara, hava, deniz yolu ve multimodal taşımacılık hizmetleriyle dünyanın 200’e yakın ülkesinde 800’den fazla noktaya hizmet veriyor. 6 bin 901 temsilcilikten oluşan lojistik ağı ve global referanslarıyla dünyanın pek çok bölgesinde tanınırlığa ve güvenilirliğe sahip.

Depolama kapasitesinde yüzde 100’e yakın büyüme

E-ticaret lojistiği alanında Türkiye’de hizmet vermeye başlayan ilk lojistik şirketi olarak, 8 milyon online ürün kapasitesiyle 140 bin metrekarelik alanda dünya standartlarında e-lojistik hizmeti veren Sertrans Logistics, son iki yılda depolama kapasitesini yüzde 100’e yakın büyüterek, e-ticaret lojistiğine ve lojistiğin yeni ihtiyaçlarına uygun teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyor.

2030 yılına giderken, mevcutta Almanya’da yer alan depo ve satış ofisi yapılanmasını Avrupa’ya yayarak Avrupa’nın beş ülkesinde yerleşik düzende lojistik hizmeti vermeye başlamayı hedefleyen Sertrans Logistics, mevcutta 140 bin metrekare seviyelerinde olan yurt içi depolama kapasitesini ise 250 bin metrekarenin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Türkiye’nin lojistik imkân ve kabiliyetlerini geliştirmek için çalışıyoruz

Şirket olarak attıkları her adımın Türkiye’nin lojistik imkân ve kabiliyetlerini geliştirmek adına önemli kazanımlar olacağını belirten Sertrans Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Keleş, “Filo yönetiminde en yüksek performansı yakalayacak; yerli, yabancı, özmal ve tedarik araçlardan oluşan filomuzu yüksek verimlilikle yöneteceğiz. Tüm bunların yanı sıra AR-GE çalışmalarımıza ağırlık vererek gerek depo gerekse uluslararası nakliye operasyonlarımıza dair teknolojik altyapı seviyemizi her geçen gün biraz daha geliştirecek, 2030 yılında en üst seviyeye çıkaracağız. Organizasyon yapımızda yapacağımız iyileştirmeler, uygulayacağımız yeni politikalar ve İK teknolojilerine yapacağımız yatırımlarla önce 2025 yılında ‘Türkiye’nin en iyi lojistik organizasyonu’, 2030 yılında ise ‘Türkiye’nin en büyük lojistik şirketi’ olacağız.” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir