24 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

TEDARİK ZİNCİRİ SÜREÇLERİNDE FARK
YARATAN İŞ ORTAĞI OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Can Kargo, 2023 yılında hizmet sunmayı planladığı yeni bölgelerdeki oluşumları için hızla çalışmalarına devam etmekte. 2025 yılına kadar 22 şehirde dağıtım merkezi oluşumunu tamamlamak ve bu dağıtım merkezlerinden, dağıtım ve toplama hizmetlerini hayata geçirmek üzere hedeflerine emin adımlarla devam ediyor. Can Kargo Genel Müdür Yardımcıları Ömer Gövdeli ve Erhan Topaloğlu ile Ekim sayımızda gerçekleştirdiğimiz söyleşide, tedarik zinciri süreçlerinde fark yaratan iş ortağı olmak adına hayata geçirdikleri çalışmaları konuştuk.

Can Kargo’dan bahseder misiniz, müşterilerinize sunduğunuz lojistik çözümleriniz nelerdir?

Can Kargo markamız ile herhangi bir alt yüklenici ya da tedarikçi kullanmadan sahip olduğumuz özmal ve sözleşmeli araç filomuz, alanında uzman kadromuz ile şehir içi ve şehirlerarasında B2B parsiyel ve kargo taşıma hizmetleri sunuyoruz. Paletli ve çoklu koli taşımacılığına yönelik hizmet sunarken, müşterilerimiz için tüm bu süreci izlenebilir kılıyoruz.

Lojistik ve depolama sektöründe Can Kargo’nun konumu nedir, lojistik ağınız nereleri kapsıyor?

İstanbul, Kocaeli, İzmir, Ankara, Manisa, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Sakarya, Yalova, Çerkezköy ve Çorlu bölgelerinde kendi markamız ile 24 esasına göre hizmet sunmaktayız. Tüm bu bölgeleri kapsayan dağıtım planımız ile müşterilerimiz, gönderilerinin ne zaman alıcılarına ulaşacağını henüz sipariş aşamasındayken görebiliyor. Stratejik planımız kapsamında yurt genelinde belirlediğimiz şehirlerde yeni yerler açmak için çalışmalarımız devam etmektedir.

Lojistik ve kargo sektöründe paydaşı olduğunuz müşterilerinize nasıl bir katma değer sağlıyorsunuz, müşterilerinizin Can Kargo’yu tercih etme nedenleri nedir?

Gelişen teknolojileri ve günün koşullarına göre ortaya çıkan ihtiyaçları yakından takip ederek yatırımlarımızı buna göre yapıyor ve sürekli gelişmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, müşterilerimizin sevkiyat sürecini ve günlük yaşantılarındaki işlerini kolaylaştırmak için online işlemlerimiz ile tek ekrandan işlerini kolaylıkla yürütebilmelerini sağlıyoruz. Teslimatını yaptığımız tüm gönderilere ait ıslak imzalı evrakları teslimat anında anlık olarak sistemimize yüklüyoruz. Bu sayede müşterilerimiz diledikleri zaman, diledikleri yerden gönderilerine ait teslimat evraklarına ulaşabiliyor. Daha önce hiç kargo gönderisi yapmamış ve ilk kez bunu yapacak olan birisi dahi online işlemler bölümünden gönderisine ait fiyatı hesaplayabilir, ne zaman teslim edileceğini görebilir, kargosunun güncel durumunu takip edebilir, teslimatı yapıldığında imzalı teslimat evrakına ulaşabilir ve eğer isterse gönderi ücretini kredi kartı ile vade farksız 3 taksit seçeneğiyle ödeyebilmektedir.

Marka bilinirliğinizi artırmak adına nasıl bir politika geliştirdiniz?

Can Kargo olarak markamız ile her gün daha fazla müşteriye ulaşmaya devam ediyoruz. Ülkemizde ve dünya genelinde yaşanan ekonomik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. 2023 yılında yapılması planlanan yatırımlarımızı ve iş birliklerimizi de bu doğrultuda planlıyoruz ve stratejik planımızı bu doğrultuda güncelleyerek gelecek seneye hazırlanıyoruz. Öncelikli hedefimiz markamızın bilinirliğini artırmak ve hizmetlerimize daha çok müşterinin ulaşabilmesini sağlamak. Bu doğrultuda pazarlama faaliyetlerine hız vererek bu yılın ikinci yarısında hizmet sunduğumuz şehirlerin, Türkiye Futbol Federasyonu 1. Ligde top koşturan Anadolu kulüplerimizden Gençlerbirliği, Göztepe, Eskişehirspor, Balıkesirspor ve Bandırmaspor ile sponsorluk anlaşmaları yaptık.

Orta vadede hayata geçirmeyi hedeflediğiniz proje ve yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

2023 yılında Can Kargo markası ile hizmet sunmayı planladığımız yeni bölgelerdeki oluşumlarımız için çalışmalarımız devam etmektedir. Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen acentelik taleplerinin her birini değerlendiriyor ve görüşmelerimize devam ediyoruz. 2025 yılına kadar 22 şehirde dağıtım merkezi oluşumumuzu tamamlamak ve bu dağıtım merkezlerinden 40 ile yönelik dağıtım ve toplama hizmetlerimizi hayata geçirmek üzere hedeflerimize emin adımlarla devam ediyoruz. B2B Taşımacılık kapsamında sektörden hizmet alan firmalar tarafından tercih edilen ve güvenilen iş ortağı olmak adına yaptığımız çalışmalarımız meyvelerini vermeye devam ediyor, bizlerde sürdürülebilirlik esasına bağlı olarak süreçlerimizi sürekli geliştirmeye devam ediyoruz.

Sektörünüzde kariyer yapmak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir, bu konuda çalışmalarınız mevcut mu?

Sektörümüzde çalışmaya devam eden ve gelecekte bu sektörde kariyer yapmak isteyenler için de çeşitli çalışmalarımız devam etmektedir. Alanında uzman ve yetkin çalışanların yanı sıra yeni mezun ve tecrübesi olmayan gençlerimize de fırsat vermeye çalışıyoruz. Özellikle sektörümüzdeki kadın çalışan sayısını artırmayı amaçlıyor, bu doğrultuda özellikle satış ve müşteri hizmetleri kadrolarımızda kadın çalışan sayılarımızı artırıyoruz.

Taşımacılık sektöründe başarılı olmanızın altında yatan faktörler nedir?

Başarılı olabilmek için iş ortaklarımız ve müşterilerimiz ile birlikte hareket etmemiz gerektiğini biliyoruz. Tüm iş ortaklarımız, iç ve dış müşterilerimiz ile sürekli iletişim halinde olmaya devam ediyoruz. Sektörün önemli sorunlarından bir tanesi olan iletişim sorununu Can Kargo tarafında yaşatmamak için disiplinli ve planlı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda yılın ikinci yarısından devreye alınan çağrı merkezimiz ve merkezi müşteri hizmetleri yapımız ile sürecimizi perçinlemiş olduk.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Müşterilerimizin ticaretlerine katma değer sağlamak için Can Kargo’nun tüm hizmet noktalarında aynı disiplin ile çalışıyoruz. İstikrarlı ve kontrollü bir şekilde büyüme sürecimizi yönetiyoruz, bu sayede her ay %9- %10’luk bir büyüme trendine sahibiz. Bizi tercih eden tüm müşterilerimiz için tedarik zinciri süreçlerinde fark yaratan ve vazgeçilmeyen iş ortağı olmak için çalışıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir