13 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

TRUKKER TÜRKİYE, LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE DİJİTALLEŞMEYİ MERKEZİNE ALIYOR

Yurt içi nakliye ve uluslararası taşımacılık alanında birçok sektöre hizmet sağlayan TruKKer Türkiye, lojistik sektöründe dijitalleşmeyi merkezine alarak sektöre veri odaklı yenilikler sunuyor. Ekim sayımızda dergimizde ağırladığımız TruKKer Türkiye Genel Müdürü Hakan Arıkan ile TruKKer Türkiye’nin faaliyetlerini konuştuk.

Hizmetix okurları için TruKKer Türkiye’nin hayata geçirdiği çalışmalardan kısaca bahseder misiniz, hangi alanlarda hizmetlerinizi müşterilerinizle buluşturuyorsunuz?

2016 yılında BAE’de kurulan TruKKer, bugün Orta Doğu ile Kuzey Afrika’nın en büyük dijital nakliye ağı olma özelliğini taşıyor. Şirketin Doğu Avrupa, CIS ve ötesinde büyümesini yönetecek bir merkez olarak ülkemizde konumlandırılan TruKKer Türkiye, 2021 yılı Ağustos ayında kuruldu. TruKKer Türkiye olarak lojistik sektöründe dijitalleşmeyi merkezimize alarak hem yurt içi nakliyede hem de uluslararası taşımacılık alanında birçok sektöre hizmet veriyoruz. Geliştirdiğimiz dijital platformla sektöre “veri odaklı” yenilikler getirdik. Örneğin, sektörde sıkça yaşanan tahsilat sorunu için ödeme sistemini modernize ettik ve platformumuza entegre ettik. Bulut tabanlı nakliye çözümlerimiz sayesinde, taşıyıcılar ve işletmelere eksiksiz bir hizmet portföyü sunuyoruz. Bu gelişmiş dijital ve teknolojik altyapımızla yükün nerede olduğuna, tedarik durumuna ve piyasada oluşan arz talep değişimine bağlı güncel fiyatlara anlık olarak ulaşılabiliyor. Bu da sonuçlara şeffaf ve güvenli bir şekilde ulaşabilmesi anlamına geliyor.

TruKKer Türkiye’yi geleneksel lojistik firmalarından ayıran noktalar nedir?

Araç sahiplerinin kolayca yük aramasını ve organize etmesini, müşterilerin de araç sahiplerine hızlı, uygun fiyatlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan, dijital bir alt yapıya sahibiz öncelikle. Bu alt yapımızla müşteri ve şoförlere güvenilir, yenilikçi çözümler sunuyoruz ve iş ortaklarımıza birçok avantaj sağlıyoruz. Arz ve talebi eşleştiren “dijital yük toplama” iş modelini yürütüyoruz. Belirli bir kamyonun kolayca izlenmesine yardımcı olan bu model, özellikle uluslararası taşımacılıkta yolculuklar için güvenilir, yararlı ve ucuz bir iletişim çözümü sunuyor. Tahmine dayalı analiz odaklı eşleştirme modeli sayesinde müşteri talebini aldığımız anda mevcut erişilebilir kamyonları; filo ve bireysel kamyon sahiplerinden temin ediyoruz. Araç sahipleri, TruKKer web sitesinde doğrudan talep oluşturarak, WhatsApp Bot uygulamasını kullanarak veya direkt kanallarımıza başvurarak sisteme dâhil olabiliyor. Kaydolduktan sonra, şirket içi ürün yükleme panosu uygulaması aracılığıyla satıcılar, kendilerini kamyon tipi filolarıyla kaydedebiliyor ve detaylı bilgiler ekleyebiliyor. Bir sürücüye bir yük atandığında, operasyon ekibi WhatsApp Botu aracılığıyla iletişim kurabiliyor. Belirli bir kamyonun rahatça izlenmesine yardımcı olan bu yenilik, özellikle uluslararası taşımacılıkta yolcular için güvenilir, yararlı ve ucuz bir iletişim çözümü sunuyor.

Dijitalleşme hayatın her alanında kolaylık sağlarken, TruKKer Türkiye faaliyet gösterdiği lojistik sektörüne ne tür değerler katıyor?

Türkiye’nin büyüme rakamları ve ihracat hacmi düşünüldüğünde araç arzındaki artışın çok az olduğunu ve artık oluşan talebi karşılayamadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Araç arzındaki bu azalma beraberinde fiyat artışlarını ve araç tedariğindeki sorunları da beraberinde getiriyor. Bu sorunları çözümlemek için de dijital, şeffaf ve izlenebilirliğin daha fazla olduğu TruKKer gibi platformlara ihtiyaç var. TruKKer ile çalışan araç sahipleri tahsilat sorununu düşünmüyor, teslim evrakını sisteme yüklediği aynı gün parasını alıyor. Aynı zamanda bir sonraki yükünü de planlayabiliyor. Ayrıca bu sistemle araç sahiplerinin araç boş km sorunu da minimize ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir