25 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Tesis Yönetimi

SECURITAS ALARM, YÜKSEK KORUMA SAĞLAYAN ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Securitas Alarm Hizmetleri Genel Müdürü Emre Erdal ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Erdal, Tepe Güvenlik’in Securitas grup şirketleri arasına girmesiyle oluşan Securitas Alarm ile kısa, orta ve uzun vadede hayata geçirecekleri hedef ve projeleri okurlarımız için anlattı.

Securitas’ın Tepe Güvenlik’i satın alarak Securitas Alarm’a dönüştürme ve geçiş sürecini, Securitas’ın markaya sunacağı katkıları anlatır mısınız?

Tepe Güvenlik A.Ş., 30 yılı aşkın deneyimiyle, 81 ilde alarm sistemleri ve elektronik güvenlik çözümleri tasarlayıp hayata geçiriyor, sahip olduğu Alarm İzleme Merkezi ile 70 bini aşkın aboneye hizmet veriyor. Şirket 2021 yılının Temmuz ayında yapılan bir satın alma anlaşması ile Securitas grup şirketleri arasına girdi. Bir yılı aşkın süredir devam eden birleşme süreci Eylül 2022 itibariyle tamamlandı ve Tepe Güvenlik, hizmetlerine Securitas Alarm adı altında devam etme kararı aldı. Şirket, Securitas’ın global deneyimi ve bilgi birikimiyle teknoloji odaklı büyümesini sürdürmeyi planlıyor. Bu satın alma ile Türkiye’de müşterileri için avantajlar ve yeniliklerin sağlanacağı bir döneme girmeyi planlayan Securitas, küçük ve orta ölçekli işletmeler için bir çözüm ağına ulaşmayı hedefliyor. Teknolojik güvenlik çözümlerini müşterilerine sunmak için global trendleri takip eden Securitas Alarm, bu konuda kendini sürekli geliştiriyor. Türkiye’nin farklı lokasyanlarında hizmet veren ilk coğrafi izleme merkezine sahip olan Securitas Alarm, doğal afet gibi durumlarda bile kesintisiz hizmet sunuyor. Alarm sinyallerine 8 saniyede müdahale ile dünya ve Türkiye standartlarına göre çok başarılı bir ortalamaya sahip.

Securitas Alarm’ın kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri nelerdir?

Securitas Alarm olarak elektronik güvenlik ve alarm izleme pazarının en güçlü oyuncularından bir tanesiyiz. Toplam gelirde, 2022 yılını bir önceki yıla göre enflasyon etkisi hariç %20 oranında organik büyüme ile kapatmayı hedefliyoruz. 2021 sonunda 70,000’i aşkın abone sayımızı, 2022 sonunda %10 oranında arttırarak 80,000‘lere çıkarmış olacağız. 2023 ve sonrası için kısa, orta ve uzun dönem planlarımız üzerinde çalışmaktayız. Sağlıklı büyüyerek oluşturduğumuz elektronik güvenlik trendimizi korumak ve daha da ileriye taşımak istiyoruz. En büyük önceliğimiz müşteri memnuniyeti. Hizmet kalitemizi daha da arttırarak, katma değerli yeni ve farklı çözümleri müşterilerimiz ile buluşturmaya devam edeceğiz. Sonuçta insanlar huzurlu ortamlarda yaşamlarını sürdürmek istiyorlar, bunun için de güvenlik çözümlerine de ihtiyaç duyabiliyorlar, işte biz de burada devreye giriyor ve onların güvenlik konusuna takılmadan rahat bir ortam da hayatlarını sürdürmelerine destek olmak için çalışıyoruz.

Güvenlik ve alarm hizmeti almak isteyen her ölçekte şirkete ve KOBİ’lere çözüm önerileriniz nelerdir? KOBİ’lere özel kampanyalarınız söz konusu mu?

Securitas Alarm olarak tüm Türkiye’ye ulaşan ağımızla evlere, iş yerlerine hizmet veriyoruz. Uzman mühendis kadrosunun da desteğiyle, en uygun maliyetle yüksek koruma sağlayan çözümleri sunuyoruz. Türkiye’nin 81 ilinde 7/24 hizmet veren Securitas Alarm İzleme Merkezi; doğal afetler ya da aksaklık durumunda dahi faaliyetlerine kesintisiz olarak devam ediyor. Kullanıcıların sistemlerinden gelen sinyalleri devamlı olarak takip eden merkez, söz konusu uyarı sinyaline göre ilgili güvenlik birimlerine anında haber veriyor. Türkiye’nin farklı coğrafyalarında (Ankara-İstanbul) hizmet veren yedekli alarm izleme merkezlerimiz mevcut. Securitas Alarm İzleme Merkezi, alarm durumları dışında da her türlü bilginin alınabileceği bir çağrı merkezi hizmeti de sunuyor. Sunduğumuz hizmetler kapsamında hırsız alarmı, yangın ihbar ve anons sistemleri, gaz kaçağı alarmı, su kaçağı alarmı, tıbbi alarm, panik alarmı, mobil panik butonu, elektromekanik kilit sistemleri, sıcaklık ve nem kontrol sistemleri yer alıyor. Aslında her biri farklı farklı çözümlerle riski minimize ediyor. Tüm detaylara Securitas Alarm web sitemizden ulaşılabiliyor hatta uygun olan paketleri oluşturarak anında satın alma süreci başlatılabiliyor.

Şirketler ve KOBİ’ler güvenlik çözümleri ihtiyaçlarında marka seçiminde nelere dikkat etmeliler?

Finansal güç ve markanın itibarı önemli. Kurumsal tarafta herhangi bir tehlike anında yaşanan kayıp sadece finansal olmuyor. Bazen işletmenin üretimine bir gün bile ara vermesi ciddi itibar ve müşteri kayıplarına yol açabiliyor. Bu nedenle sürdürülebilir güvenlik çözümleri için doğru firmayı seçmek çok önemli. Biz müşterilerimize ölçümlenebilir, anahtar teslimi çözümler sunarken; güvenliği biz üstlenelim, siz kendi işinize odaklanın diyoruz.

Güvenlik çözümlerinde özellikle hangi teknolojiler kullanılıyor, sektörde gelecek trendleri nelerdir?

Securitas olarak uzun zamandır öngörülebilir güvenlik üzerinde çalışıyoruz. Securitas’ın Türkiye’de 21 bin, dünyada 345 binin üzerinde çalışanıyla farklı segmentlerde ve görev noktalarında hizmet sağlıyor. Hepsi yaptıkları görevleri, risk ve alarm bildirimlerini raporluyor. Bu verileri anlamlı bilgiye çevirebilmek son derece önemli. Bu amaçla hem globalde hem de Türkiye’de veri analizi üzerine çalışan ekiplerimiz mevcut. Yakın bir zamanda bu verilerin çıktılarını müşterilerimize verdiğimiz hizmete yansıtmaya başlayacağız. Pilot uygulamalar İsveç’te başladı. Ülke, segment, zaman, olay bazlı kırılımlar yapabileceğiz. Öngörebilmek, önceden tespit edip gerekli önlemleri alabilmek güvenlik için son derece önemli. Doğru ve anlamlı veriyi toplayan, yorumlayan, analiz edip iş süreçlerine dahil edenlerin ön plana çıktığı bir döneme tanıklık edeceğiz. Geleceğin yeni yakıtı artık veri olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir