24 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

SGS TRANSITNET, 10. YILINI İŞ ORTAKLARINA VERDİĞİ DAVETLER İLE KUTLADI                                                                                                         

SGS TransitNet; Bolu, Kayseri, Hatay, Konya, Ankara, İzmir, Bursa ve İstanbul’da iş ortaklarına düzenlediği yemek davetleriyle 10. yılını kutladı.

SGS TransitNet Genel Müdürü Mine Kaya, 10. yıllarını kutladıkları davette yaptığı açıklamada şunlara değindi: “SGS TransitNet olarak, kuruluşumuzdan bu yana büyük bir özveri ile çalışarak, her geçen yıl artan birikimimiz ve yeni atılımlarımızla daha da büyüyüp güçlenerek sektörün öncü firması olarak hizmet vermekteyiz. 2012 yılında 60 iş ortağımız ile toplam 3 ülkede Asıl Sorumlu olarak başlamış olduğumuz bu uzun yola, bugün 700’den fazla iş ortağımız ile toplam 25 ülkede Asıl Sorumlu olarak devam etmekteyiz. Dolu dolu geçen bu 10 yıl içerisinde hizmet ağımızı ve ürün çeşitliliğimizi arttırarak; hizmet verdiğimiz sektörün ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Bugün geldiğimiz noktaya baktığımız zaman da geçen 10 yılın gururunu yaşamaktayız.”

“Düzenlemiş olduğumuz bölgesel iftar yemeklerine Ramazan Ayı’ndan sonra da devam ederek birçok bölgede iş ortaklarımızla bir araya geldik. Bizim için önemli olan bu yılı daha da anlamlı bir hale getirdik, diğer bölgelerde de düzenleyeceğimiz yemeklerle anlam kazandırmaya devam edeceğiz.”

“10 yıldır bizimle omuz omuza yürüyen değerli müşterilerimize düzenlemiş olduğumuz yemeklerde plaketlerini teslim ettik. Ziyaret gerçekleştiremediğimiz bölgelerimizde de yemekler düzenlemeye devam etmekteyiz.”

“Bu vesile ile şirketimizin 10. yılı bir kere daha kutlu olsun.  Bu yolda bizimle birlikte yürüyen tüm iş ortaklarımıza teşekkür eder, birlikte başarı merdivenlerini tırmandığımız nice yıl dönümleri dileriz.”

Yaptığımız Yeni Yatırım ve Projelerimiz

– Sete Ofis: Sete’de kendi yapılanmamız ile tüm acente ve gümrük müşavirliği hizmetlerini 14 Haziran 2021’de vermeye başladık. Kendi personelimiz ile aşağıdaki hizmetleri veriyoruz.

-EX1 açma-kapama

-T1-T2 düzenleme-sonlandırma             

-T1-T2 transit kapı işlemleri-liman çıkış işlemleri

-TIR Karne düzenleme                                           

-ATA Karne düzenleme

-Sete limanında gümrük açma işlemleri

-Doktor kontrolü ve işlem takibi

-Gümrük kontrolü ve işlem takibi

– Fernetti Ofis:  Fernetti gümrüğünde Bilitz partnerliği ile 26 Şubat 2021’de açılan Hizmet Ofisimizde, İtalya E.F prosedürüyle mühür takılarak T2 işlemlerini gümrüksel işlem görmeden yapabiliyoruz. Beyanlarda 14 gün transit süre verilebilmektedir.

– Vize Hizmetleri: Temmuz 2020 itibarıyla TransitNet çözümümüzün parçası olarak, SGS sınır geçişlerini kolaylaştıran çeşitli hizmetlerimizi tır sürücülerini kapsayacak şekilde genişleterek onlara Vize Kolaylaştırma Hizmetleri sunmakta ve bu sorunu çözmekteyiz.

– Brexit Hizmetleri: 2020 yılı başında Birleşik Krallık’ın AB’nden çıkışı ile birlikte aşağıdaki hizmetler verilmeye başlanmıştır.

– Birleşik Krallık :

200 milyon GBP’lik teminat ile Birleşik Krallık Gümrük İdareleri’ne asıl sorumlu olarak T1 beyanı sunabiliyoruz.

Ayrıca İzinli Gönderici olarak Ashford’dan BK-TR’ye 7/24 beyan yetkisine sahibiz. Ashford Destek Ofisi: The Custom House

T1 beyanları üzerinden otomatik ve ücretsiz ICS/ENS güvenlik data bilgileri gönderimi sağlıyoruz. İngiltere beyanlarında GVMS bildirimi yapabiliyoruz.

14 gün transit süre ile birlikte araçları mühürlüyoruz.

İzinli gönderici yetkimiz sayesinde sahip olduğunuz ya da acente hizmeti aldığınız depoları bu yetki kapsamına dahil edebilir, beyanlarınızı gümrüğe gitmeden deponuzdan sunabilirsiniz.

Ex1 düzenleyebilme yetkisine sahibiz.

– İrlanda:

SGS TransitNet İrlanda’da 100 milyon EUR’luk teminat mektubu ile asıl sorumlu ve izinli gönderici olarak hizmet vermektedir.

Basitleştirilmiş usülde beyan sunma yetkisi ile T2 sunumu yapabiliriz.

14 gün transit süre

T2 beyanları üzerinden otomatik ve ücretsiz ICS/ENS güvenlik data bilgileri gönderimi sağlıyoruz.

İrlanda PBN hizmeti (Giriş-çıkış bildirimi) veriyoruz.

– UETDS: Taşımacıların Ulaştırma Bakanlığına vermek zorunda oldukları UETDS bildirimleri, müşterilerimiz tarafından ücretsiz oalrak TransitNet üzerinden yapılabilmektedir. TransitNet sisteminde oluşturulan Transit Beyannamelerdeki bilgileri U-ETDS bildiriminize aktararak, yalnızca şoför bilgisi girerek beyan yazımı kolay ve hızlı bir şekilde  tamamlanmaktadır.

2021 yılı itibari ile asıl sorumlu olduğumuz ülke sayısını 23’e çıkardık. En son Belçika’dan direkt sistemimiz üzerinden müşterilerime T1-T2 hizmeti vermeye başladık.

– Kredi Kartı ile Online Ödeme: 26.08.2021 tarihi itibari ile artık isteyen müşterilerimiz ödemelerini online olarak kredi kartı ile de yapabilmektedir.

– TransitNet Webinarı: Mevcut ve yeni hizmetlerimiz hakkında müşterilerimize ve tüm sektöre açık olarak 03.08.2021 tarihinde bir TransitNet Webinarı düzenledik.

– U-ETDS Hizmetimiz: 01.07.2021 tarihi itibari ile yeniden başlayan U-ETDS denetimleri nedeniyle,  U-ETDS Hizmetimiz müşterilerimiz tarafından aktif olarak kullanılmaya başlandı. Müşterilerimiz U-ETDS bildirimlerini kendileri oluşturursa ek ücret ödemeden, SGS TransitNet ekibinin oluşturmasını talep ederlerse de çok cüzi ücretlerle bu hizmetimizden faydalanmaya devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir