24 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

WELD, TÜM DENİZLERDE TÜRK BAYRAĞINI DALGALANDIRIYOR

WeLD Uluslararası Taşımacılık, Çin’den ABD’ye kadar dünyanın tüm denizlerinde şirketlerin ürünlerini istedikleri noktaya ulaştırmak için hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Genç Türkiye Cumhuriyeti olarak 96 yıl önce yürürlüğe giren Kabotaj Yasası ile birlikte kendi denizlerimizde egemenliğimizi ilan ederken, WeLD Uluslararası Taşımacılıkta Türk bayrağını tüm dünyada dalgalandırmayı sürdürüyor.

Dünyanın her noktasında, her limanda ya da uluslararası sularda müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına anında çözüm ürettiklerini belirten WeLD Uluslararası Taşımacılık Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik İş Geliştirme Direktörü Çiğdem Cebecigil, “1 Temmuz Kabotaj Bayramı bana, Osmanlı’nın en güçlü olduğu dönemde kapitülasyonlarla verilen hakların Lozan Antlaşması ile birlikte genç Türkiye Cumhuriyeti’ne iadesini hatırlatıyor. Sadece bizim sularımızda değil, tüm dünyada bu bayrağı dalgalandırıyor olmak bizlere büyük gurur veriyor” dedi.

Dijitalleşme ile öne çıkıyor

WeLD olarak, deniz taşımacılığının yanı sıra hava taşımacılığında da çok iddialı olduklarını belirten Cebecigil, “Global bir oyuncu olma hedefiyle çıktığımız bu yolda hedefimize hızla ve emin adımlarla yaklaşıyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz deniz ve havayolu taşımacılığında sistematik ve planlı bir düzen içinde müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına efektif ve optimum çözümler üretiyoruz. Çalışanlarımızın da bizler gibi genç, dinamik ve tecrübeli olmasını çok önemsiyoruz.” dedi.

“Vermiş olduğumuz hizmetlerde sektör gözetmediğimiz gibi özellikle dış ticaretimizin lokomotifi olan savunma sanayi, otomotiv, sağlık, kimya ve yaş sebze meyve taşımalarına yönelik özel çözümler sunabiliyoruz.” diyen Cebecigil, bu süreci tamamen dijital olarak yönettiklerini dile getirdi. Kendilerini rakiplerinden ayıran en önemli özelliğin dijitalleşme olduğunu dile getiren Cebecigil, “Kurulduğumuz günden bu yana dijitalleşme ve teknolojiye yatırım yapıyoruz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özellik dijitalleşme. Kendi geliştirdiğimiz ve sürekli güncellediğimiz ERP yazılımımızla, bir ürünün taşıma organizasyonu ve yük takibi konusunda, iletişim sürecinde kaybedilen zamanı anlık takip sistemimizle bertaraf ediyoruz. Yani WeLD müşterileri, ERP yazılımımız sayesinde bizlerle mail veya telefon üzerinden iletişime geçme gereği duymadan, istedikleri zaman ürününün nerede olduğunu, teslimat noktasına ne zaman ulaşacağını, nasıl bir pozisyon alması gerektiğini kahvesini yudumlarken de öğrenebiliyor.” dedi.

Milyar lira cirolu şirketler ligine girecek

Genç ve dinamik bir kadroya sahip olduklarını belirten Cebecigil, ilk yarıda geçen yılın sonuçlarına ulaştıklarını belirterek “Yıl sonunda milyar lira cirosu olan şirketler ligine yükselmeye çok yakınız. Böylece hem Türkiye’nin sayılı şirketleri arasında yer alacağız; hem de global büyüme hedeflerimize uygun olarak lojistik sektöründe önemli bir global marka haline geleceğiz.” dedi.

ISO 9001, ISO 10002, ISO 14001, ISO 27001, ISO 45001 uluslararası kalite belgelerine sahip olduklarını bunun yanı sıra TIO ve IATA belgeleri de bulunduğuna dikkat çeken Cebecigil, “Hava ve deniz taşımacılığında Çin’den ABD’ye kadar olan coğrafyanın tamamında yer alıyoruz. Global bir lojistik şirketi olma hedefi ile başta Almanya ve Hollanda olmak üzere, uzun vadede 15 ülkede şubelerimizle varlık göstereceğiz. Almanya şubemiz açıldı. İlerleyen süreçte planlarımıza uygun olarak büyümemizi sürdüreceğiz. Hedefimiz sadece Türkiye’de değil, dünyadaki sayılı taşımacılık şirketlerinden biri olmak.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir