18 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

DOĞAYA VE YAŞAMA OLAN SAYGIMIZ TARTIŞILMAZ

Türkiye’nin öncü ve köklü uluslararası taşımacılık şirketi Galata Taşımacılık ve Ticaret A.Ş., Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Sıfır Atık Yönetmeliği’ndeki tüm kriterleri yerine getirerek  ‘Sıfır Atık Belgesi’ aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Galata Taşımacılık ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Vittorio Zagaia; “Galata Taşımacılık ve Ticaret A.Ş. olarak sürdürülebilir kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizin içinde ”Sıfır Atık” en önemli yere sahiptir. Doğal kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık miktarını azaltmayı ve oluşan atığın geri dönüştürülmesini amaçlayan bir anlayışla; gelecek nesillere daha yaşanır bir dünya bırakmak önceliğimizdir.” diyerek Sıfır Atık Projesi’nin önemini belirtti.

Şirket olarak Sıfır Atık Projesi için hızlı aksiyonlar aldıklarını belirten Zagaia, açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Galata Taşımacılık ve Ticaret A.Ş.’de kolektif bir çalışma prensibi ile atık miktarının azaltılması, sistematik bir şekilde biriktirilmesi, geçici depolanması, ayrı toplanması, taşınması ve işlenmesi ile “Sıfır Atık” politikasına, şirketimiz, depolarımız ve ofislerimiz olarak hızlı bir şekilde ve tamamen entegre oluyoruz. Galata Taşımacılık ve Ticaret A.Ş. olarak doğaya ve yaşama olan saygımızı ve hassasiyetimizi, aldığımız “Sıfır Atık Belgesi” ile kanıtladık. Güzel bir gelecek için attığımız bu adımla; sertifikalarımızın içerisine, Sıfır Atık Belgesini eklemiş olmak, bizlere bu yolda ciddi bir motivasyon kaynağı olmuştur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir